Diğer

Genç Karateci Gülbahar Gözütok Madalyaya Doymuyor!


gülbahar gözütok

7. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası ve Dünya Kupası’nda 3 altın ve 1 gümüş madalya kazanan 13 yaşındaki Gülbahar Gözütok, kariyerinin başında elde ettiği derecelerle dikkati çekiyor.

Kayseri’de 5 yıl önce karateye başlayan Gülbahar, Dünya Shotokan Federasyonu (WSF) tarafından 23-25 Ekim’de Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda, 33 ülkeden yaklaşık 2 bin 400 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda elde ettiği derecelerle, madalya sayısını 39’a yükseltti.

Avrupa Şampiyonası’nda 52 kiloda “shobu sanbon kumite” ve “shobu ippon kumite” de birincilik kürsüsüne çıkan Gülbahar, Dünya Kupası’nda da “shobu ippon kumite” de birinci, “shobu sanbon kumite” de ikinci olarak, toplamda 3 altın, 1 gümüş madalya kazandı.

Katıldığı turnuvalarda 19 altın, 6 gümüş ve 14 bronz madalya kazanan Gözütok, takım halinde mücadele ettiği şampiyonalarda da 5 kupa elde etti.

“Madalyalarıma 4  tane daha ekledim”
Balkaya Spor Kulübü’nde çalışmalarına devam eden Gülbahar Gözütok, yaptığı açıklamada, karateyi çok severek yaptığını, bunun da başarıyı getirdiğini vurguladı.

Yaz mevsimini yoğun tempoda çalışarak geçirdiğini anlatan Gülbahar, “Son katıldığım şampiyonada 4 madalya kazandım. Bu maçlara yazın sürekli antrenman yaparak hazırlandım. Yaz tatilinde hiç ara vermeden her gün yoğun tempoda antrenman yaptım. Okullar da başladı ama ben antrenmanlarımı aksatmıyorum. Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası ve Dünya Kupası’nda ülkemi çok iyi temsil ettiğimi düşünüyorum. Madalyalarıma 4  tane daha ekledim. Bundan sonra da rehavete kapılmadan çalışmalarımı sürdüreceğim” şeklinde konuştu.

“Gülbahar gelecek vaat eden bir sporcumuz”
Gülbahar’ın başarılarıyla gurur duyduklarını belirten antrenör Tekin Balkaya,  genç sporcunun çalışmasının karşılığını madalyalarla aldığını kaydetti.

Genç sporcunun bu şekilde devam etmesi halinde büyük başarılara ulaşacağını inandığını vurgulayan Balkaya, “Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası ve Dünya Kupası’nda 4 madalya kazandı, 3 altın ve 1 gümüş. Çok büyük başarı elde etti. Gülbahar gibi çok madalya kazanan sporcu nadir bulunur. Başarılarının artarak devam etmesi için bundan sonra da yoğun şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de Gülbahar’ın başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek, genç sporcunun daha büyük başarılar elde etmesi için ona destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu