Diğer

Henüz 13 Yaşında Ama Hedefi Altın Madalya!


ismetDurmus01

Karatede 4 Türkiye şampiyonluğu bulunan 13 yaşındaki İsmet Durmuş, Polonya’da yapılacak Dünya Kyokushin Karate Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönmeyi hedefliyor.

Geçen yıl Bulgaristan’da dünya beşincisi olan 13 yaşındaki sporcu, kariyerine dünya şampiyonluğu unvanı eklemek için mücadele edecek.

Durmuş, yaptığı açıklamada, 29-30 Ağustos’ta Bursa’daki Türkiye Kyokushin Karate Şampiyonası’nda, 2002 doğumlular kategorisinde 45 kiloda birincilik kürsüsüne çıktığını hatırlattı.

Elde ettiği sonuçla Polonya’da 3-5 Aralık’ta yapılacak şampiyona için milli takıma seçildiğini belirten Durmuş, şunları söyledi:

“Hazırlıklarımı günde çift idmanla sürdürüyorum. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmeyi ve İstiklal Marşımızı kürsüde okumayı hayal ediyorum. Ailemin desteğiyle buralara kadar geldim. Başarımı düzenli, disiplinli ve istikrarlı bir şekilde çalışmama bağlıyorum. Antrenörlüğümü babam yapıyor. Karate çok zor bir branş. Zaten karate ile ailece ilgileniyoruz. Karateye 7 yaşında başladım. Şu ana kadar federasyon müsabakaları ve özel maçlarla müsabakalara hazırlandım.”

İsmet Durmuş’un antrenörü ve babası Yılmaz Durmuş ise oğlunun, çalışmasının karşılığını madalyalarla aldığını vurguladı.

Onun böyle devam etmesi halinde önemli başarılara imza atacağına inandığını dile getiren Durmuş, “Türkiye şampiyonalarında 4 altın madalya kazandı. Geçen yıl Bulgaristan’da yapılan dünya şampiyonasında 5. oldu. Başarılarıyla gurur duyuyoruz. Çalışmaların karşılığını milli takıma seçilmesiyle ispatlamış oldu. Babası ve antrenörü olarak bunun mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aslan Yıldız da İsmet Durmuş’un başarılarıyla gururlandıklarını anlatarak, ona destek vermeye devam edeceklerini belirtti.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu