Isparta’nın Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil!


Isparta Belediyesi tarafından bu yıl gerçekleştirilen Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri Müsabakaları Davraz Mahallesi’ndeki güreş meydanında yapıldı. 

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve 14 kategoride toplam 703 güreşçinin katıldığı yağlı pehlivan güreşlerinde Recep Kara’yı yenen Mehmet Yeşil Yeşil, altın kemerin sahibi oldu.

Başpehlivanlık müsabakalarının ilk turunda, geçen yılın Isparta Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil ile Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu mücadele etti. Mücadele esnasında çarpışan pehlivanlardan Okulu’nun kaşında açılma meydana geldi. Okulu’nun zamanında alana gelmemesi nedeniyle Mehmet Yeşil Yeşil hükmen galip oldu. Yarı finalde İsmail Balaban’ı yenen Mehmet Yeşil Yeşil, finalde Recep Kara ile eşleşti. Kara’yı yenen Mehmet Yeşil Yeşil, üst üste ikinci kez Isparta’da altın kemerin sahibi oldu.

Isparta Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin güreş ağası ise açık arttırma sonunda 332 bin TL veren iş adamı İzzettin Dikmen oldu.

Isparta’da güreşe olan ilginin, düzenlenen müsabakalar sayesinde her geçen gün arttığını ve pehlivanların Isparta güreşlerine ilgisinin de aynı yönde olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Bir ilgi artışı var ve bu beni çok mutlu ediyor. Herkes kıran kırana, tüm gücünü kullanarak altın kemerleri hak ederek almışlardır. Bütün güreşçilerimize ve bu güreşleri takip eden tüm güreş severlere teşekkür ediyorum. Bu güreş müsabakalarımızı daha da ileriye götürmek istiyoruz” dedi.


Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir