Diğer

Judocu Gençlerin Büyük Sınavı Başlıyor!


Türkiye judosunu 2020 Yaz Olimpiyatı’nda temsil etmeye aday isimlerden oluşan Genç Milli Takım, bu yılki en önemli sınavını bu hafta sonu verecek. Her biri bu sezon önemli başarılara imza atan sekiz milli judocu, yarın Abu Dabi’de başlayacak Dünya Şampiyonası’nda tatamiye çıkıp, madalya arayacak.

Avrupa’da Dört Madalya Aldılar

Bu yıl altı uluslararası müsabakaya katılan Judo Genç Milli Takım, 11’i altın, 12’si gümüş ve 18’i bronz olmak üzere toplam 41 madalya topladı. Son olarak geçen ay Avusturya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda bir gümüş ve üç bronz madalya kazanan milliler, 41 ülke içinde 11. sırayı almıştı.

Gençler Dünya Şampiyonası’nda müsabakalar yarın (23 Ekim 2015) Türkiye saati ile sabah 09.00’daki elemelerle başlayacak ve akşam saat 16.00’daki final bloğuyla madalyalar sahibini bulacak.

Dört Sporcu Minderde

Birinci müsabaka gününde erkeklerde 55 ve 60 kilo, kızlarda ise 44 ve 48 kiloda maçlar yapılacak. Açılış gününde kızlarda 44 kiloda Melisa Çakmaklı ve Tuğba Yayla ile 48 kiloda Rabia Şenyayla ve Şehnaz Güz tatamiye çıkacak.

Şampiyonanın ikinci gününde kızlarda 52 kiloda Merve Taş ve Damla Çalışkan ile erkeklerde 66 kiloda Bilal Çiloğlu ve 73 kiloda Murat Bektaş mindere çıkacak.

GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONASI KADROSU

44KG

Melisa Çakmaklı (Dünya sıralamasında ikinci basamakta. Geçen yıl bu şampiyonada bronz madalya kazandı. Bu yıl dört altın, bir gümüş ve bir bronz madalya elde etti. Geçen ay Gençler’de Avrupa ikincisi oldu.)

Tuğba Yayla (Dünya sıralamasında altıncı basamakta. Bu yıl üç gümüş ve bir bronz madalya kazandı. Geçen ay Gençler’de Avrupa üçüncüsü oldu.)

48KG

Rabia Şenyayla (Geçen yıl Ümitler’de Avrupa şampiyonu oldu. Bu yıl iki bronz madalya kazandı.)

Şehnaz Güz (Bu yıl Büyükler’de Türkiye üçüncüsü olan Şehnaz, uluslararası arenada bir gümüş madalya aldı.)

52KG

Damla Çalışkan (Dünya sıralamasında onuncu basamakta. Bu yılın Gençler Türkiye şampiyonu. Bu sene uluslararası maçlarda bir altın, bir gümüş ve iki bronz madalya elde etti. Geçen ay Gençler’de Avrupa üçüncüsü oldu.)

Merve Taş (Bu yıl bir altın iki bronz madalya elde etti.)

66KG

Bilal Çiloğlu (Bu yıl Ümitler’de Avrupa şampiyonu ve dünya beşincisi oldu. Geçen ay Gençler’de Avrupa üçüncülüğü aldı.)

73KG

Murat Bektaş (Bu yıl Balkan Şampiyonası’nda beşinci olan Murat Bektaş, geçen ay Gençler’de Avrupa beşinciliği aldı.)

Teknik Direktörler

Mustafa Birinci

Salim Abanoz


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu