“Kendimi Kürsüde Görmek İstiyorum!”


Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda Rus rakibini 7-0 yenerek altın madalya kazanan milli güreşçi Yasemin Adar, Rio’da düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda da aynı başarıyı hedefliyor.

yaseminadar_sev_16062015

Şampiyonadan döndükten sonra yakınlarını ve arkadaşlarını ziyaret eden Yasemin Adar, vakit kaybetmeden antrenmanlarına başladı.

Yasemin, antrenörünün gözetiminde Edirne’deki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde kondisyon çalışmalarına devam ediyor.

Yasemin Adar, yaptığı açıklamada, olimpiyat vizesi almak için 15-17 Nisan’da Sırbistan’da mindere çıkacağını söyledi.

Sırbistan’daki müsabakalarda ilk ikiye kalarak Rio Olimpiyat Oyunları’na katılmak istediğini anlatan Yasemin, “Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek ve olimpiyatlarda kendimi kürsüde görmek istiyorum. Avrupa’daki başarımın devamının olimpiyatlarda da gelmesini istiyorum” dedi.

Şampiyon olabilmek için çok çalıştığını anlatan Yasemin Adar, şunları kaydetti:
“Güreşe çok emek verdim. Yeri geldi minderde ağladım, canım acıdı, kolum, bacağım kırıldı. Yeri geldi saçımız döküldü. Arkadaşlarımızın teri terimize karıştı. Güreş camiası bu spora çok emek veriyor. Bunun karşılığını da mutlaka almak istiyoruz. Olimpiyatlarda, Avrupa’da, dünyada inşallah daha iyi yerlerde daha iyi başarılar elde ederiz. Bazen hangi branşı yaptığımı soruyorlar. ‘Kadınlar güreşi de mi var, biz bilmiyoruz’ diyorlar. Halkımızı bu konuda daha çok bilinçlendireceğiz. Biz başarılar elde ettikçe kadınların da güreşte başarılı olduğunu kanıtlıyoruz. Derece geldiği zaman halkımız bize sahip çıktı”

“Türk kadınının ne kadar güçlü olduğunu gördüm”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, antrenörleri ve Trakya Birlik Spor Kulübüne katkılarından olayı teşekkür eden Yasemin, “Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya elde etmek çok güzel bir duygu. Orada öncelikle Türk kadınının ne kadar güçlü olduğunu gördüm. O anı izledikçe tekrar aynı duyguyu yaşıyorum. Gurur verici bir duygu. Avrupa ülkelerinin olduğu bir yerde bayrağımızı dalgalandırmak çok büyük bir onurdu benim için. Allah inşallah daha iyi başarılarla bayrağımızı dalgalandırmayı nasip eder bana.” diye konuştu.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

İlk Yorumu Sen Yap

  Abone ol  
Bildir