Kırkpınar’da Başpehlivan İsmail Balaban!


İSMAİL-BALABAN

656. Kırkpınar Yağı Güreşleri’nde başpehlivan, finalde rakibi Orhan Okulu’yu yenen İsmail Balaban oldu.

Edirne’deki Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleştirilen başpehlivanlık müsabakalarında, sırasıyla rakipleri Hüseyin Şahinal, Arif Akın, Ünal Karaman, Ali Gürbüz ve Şaban Yılmaz’ı yenerek finale yükselen 2015 yılı başpehlivanı Orhan Okulu ile Hakkı Aygün, Osman Özgün, Recep Kara, Salih Erinç ve Hamza Köseoğlu’na üstünlük sağlayan 2013 yılı başpehlivanı İsmail Balaban, finalde altın kemer için karşı karşıya geldi.

balaban-2017Karşılaşmanın 54. dakikasında paçasından yakalamak amacıyla hamle yaptığı sırada rakibini açık düşüren İsmail Balaban, başpehlivan oldu.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

7 Yorum - "Kırkpınar’da Başpehlivan İsmail Balaban!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Big George
Üye
Big George
Kırkpınar ve genel olarak Türk geleneksel yağlı güreşinde estetik düzenlemeler yapmak şart. Yoksa dünyaya açılamadığı gibi, Türkiye’de de izleyen sayısı azalacaktır nesiller değiştikçe. Bugüne kadar estetiğin pek önemi olmayan bir çağdı ama artık estetik değerlerin önemi var. Göze hitap eden şey sadece güç değil. Bu nedenle şu güreşçilerin kendine çeki düzen vermesini, eli yüzü düzgün er meydanına çıkmasını temenni ediyorum.… Devamını oku »
polayt
Üye
polayt
656. Tarihi Kırkpınar güreşlerini tam anlamıyla izledim. Ağalık ihalesine kadar.. 1 milyon 522 bin tl ye bir iş adamı aldı. Ortada fazlasıyla maddi imkanda varken bende bir çok konuda eksik olduğunu düşünüyorum. Güreşlerde güreşçilerde bence nefes kesiciydi. Ama hakemlerin bilinçsizliği, kordinasyon eksikliği, mikrofonu alanın mani söylücem diye aynı anda konuşmaları, ermeydanına çoluk çocuk herkesin dolaşmasi gibi gibi.. bunlar tv den… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George
Bu da bir örnek katılıyorum. Çok amatörce bir görüntü var, er meydanında sadece güreşçiler olmalı arkadaş… Cazgırın kıyafeti falan bir felaket. Şalvarın altına spor ayakkabı giyip kürt kaçakçılar gibi geziyorlar ortada. Kafada modern şapka… Artık estetik bir değişime ihtiyacı var bu sporun. Sunucular Türkçeyi adam gibi konuşan, şivesiz adamlar olsun. Yorumculuk bu kadar sığ olmasın, sponsorlar belediyeler olmasın. Bu spor… Devamını oku »
Oldi
Ziyaretçi
Oldi
Önceki güreş haberinin altına. Recep Karayı yenen İsmail Balaban Finale çıkar Orhan Okulu ile Final güzel olur yazmıştım. Düşündüğüm gibi oldu. Orhan Okulu çok genç birak boksör o da çok iyi işler çıkarıyor. Sanırım Recep Kara için işler her sene daha da zorlaşıyor. Kırkpınarda müthiş bir rekabet var. Bu harika birşey. Keşke biraz da popüler olsa reklamı yapılsa. Aslında bunu… Devamını oku »
Severinus
Üye
Severinus
Giyimle ilgisi olduğunu düşünmüyorum, Tam tersine güreşin dönüştüğü bu son hali yüzünden sorun var, en heyecanlı geçmesi gereken baş pehlivanlık güreşlerinde hiçbir şey olmuyor, adamlar o kadar pasif güreşiyorlar ki güreş olmuyor nerdeyse, kafakafaya verip 1 saat hiçbir atak denemeden öylece duruyorlar, sonra puanlamada da arkasına geçip 1 puan alıp bitiriyorlar, ahmet taşçı, cengiz elbeğ zamanında her türlü oyunu görüyorduk,… Devamını oku »
Big George
Üye
Big George

Bu da bir etken, oyun da yok.

ömer uzel
Üye
ömer uzel

İsmail Balaban bu sene Orhan Okulu’ya 5 kez yenilmişti,ama bu sefer öyle bir yerde yendi ki tüm yenilgilerine bedel oldu..