Diğer

Kırkpınar’da Başpehlivan’ın Ödülü Kaç Para ?


yagligures_01

Edirne’e bu yıl 654’üncüsü yapılacak tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde derece yapacak olan pehlivanlara 14 kategoride toplam 196 bin 600 lira para ödülü dağıtılacak. Başpehlivan olacak güreşçe ise 37 bin lira para ödülü verilecek.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 20-26 Temmuz tarihleri arasında 654’üncüsü yapılacak tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlara verilecek olan para ödülleri, yolluk ve tur ücretleri belirlendi. Buna göre, belediye tarafından verilen ve geçen yıl 33 bin 500 lira olan başpehlivanlık para ödülü 37 bin liraya çıkarıldı. Başpehlivanlık kategorisinde ikinci olan pehlivana 22 bin lira, üçüncülere ise 11’er bin lira verilecek.

Tarihi Kırkpınar Güreşleri başpehlivanlık, başaltı, büyük orta, küçük orta büyük boy, küçük orta küçük boy, deste büyük, deste orta boy, deste küçük boy, ayak boyu, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik 2, minik 1 kategorileri ve en iyi peşreve belediye tarafından toplam 196 bin 600 lira para ödülü dağıtacak. Ayrıca pehlivanlara yolluk ve tur ücreti ödenecek.

BAŞPEHLİVAN FATİH ATLI OLMUŞTU
Geçen yıl düzenlenen 653’üncü tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde İsmail Balaban’ı yenen Fatih Atlı, başpehlivan olarak altın kemeri ve 33 bin 500 lira para ödül kazanmıştı. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde altın kemeri üç kez üst üste kazanan pehlivan kemerin kalıcı sahibi oluyor.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu