Diğer

Milli Judocularımızın Hedefi Büyük!


Ebru Şahin ve Dilara Lokmanhekim

Milli judocular Ebru Şahin ve Dilara Lokmanhekim, 2016 Olimpiyatları ve uluslararası organizasyonlarda altın madalya hedeflediklerini söyledi.

23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası’nda altın, 2014 Judo Grand Prix serisinin Kazakistan müsabakalarında bronz madalya kazanan Şahin, yaptığı açıklamada, judoya çok küçük yaşta başladığını, Galatasaray Spor Kulübünün sporcusu olarak 48 kilogramda mücadele ettiğini anlattı.

Olimpiyatlar için sıralamaya girmek gerektiğine dikkati çeken Şahin, “Önümüzdeki turnuvalarda puanlar elde ederek, 2016 Olimpiyatları’nda yarışmak ve altın madalya kazanmak istiyorum” diye konuştu.

Judonun çok zor olduğunu vurgulayan Şahin, “Hiçbir spor aslında kolay değil. Profesyonel bir spor dalı. Çok çalışmak ve fedakarlık isteyen bir spor. Bu spor için ailemizden, arkadaşlarımızdan, okulumuzdan fedakarlık ediyoruz. Hiçbir sosyal hayatımız yok. Her gün idman yapmak zorundayız. Bir gün bile idman yapmasak performansımızda düşüklük yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

– Dilara Lokmanhekim

Bu yıl Bükreş’te düzenlenen Gençler Judo Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Dilara Lokmanhekim de spora Antalya’da başladığını ifade etti.

Büyükler kategorisinde yarışmaya başladığını dile getiren Lokmanhekim, “Yurt içinde ve dışında yapılacak yarışmalara en iyi şekilde hazırlanarak, madalyalar kazanmak istiyorum” dedi.

Judonun çok keyif verdiğini, bırakmasının mümkün olmadığını anlatan Lokmanhekim, “Bu spor insanda bağımlılık yapıyor. Düzenli yapmak isteyenlere tavsiye ederim bu sporu. Judo, şiddet içeren bir spor değil, insanı sakinleştiren ve karşısındakine saygı göstermeyi öğreten bir spor” görüşünü paylaştı.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün