Amatör Mücadele Sporları

Milli Karateciler Zirve Peşinde!

L2ZRdo

Karate Milli Takımı sporcuları, kasım ayında Endonezya’da düzenlenecek Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda “zirve”yi hedefliyor.

Milli karateciler Emre Vefa Göktaş, Cengizhan Koca ve Yusuf Yağız Ücebakan, şubat ayında yapılan Ümit Gençler Avrupa Şampiyonası’nda katada kazandıkları derecelerini, 12-15 Kasım’da Cakarta’daki dünya şampiyonasında tekrarlamak istiyor.

Karate Milli Takımlar Teknik Kurul Üyesi ve Kata Antrenörü Adnan Çelen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın göreve gelmesiyle ümit, gençler ve 21 yaş altı branşlarının birbirinden ayrıldığını belirterek, Türkiye’nin her yerinden en iyi sporcuları seçip, milli takıma kazandırdıklarını kaydetti.

Takımının kurulmasında Avrupa ve dünya şampiyonluklarının hedef alındığını vurgulayan Çelen, “Karate saygıyla başlayıp saygıyla biten bir spor. Çocuklar önce bunu öğreniyor, daha sonra çocuklara sporda ve okulda aldıkları başarıların hayatlarına ne gibi kazanımlar katacağını öğretiyoruz” dedi.

Genç karateci Göktaş da  şampiyonaya birincilik hedefiyle hazırlandıklarını belirterek, “Gelecek yıl yapılacak Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası’nda ferdi katada kendimi gösterip, Büyükler Milli Takımı’na girmek istiyorum ve karatenin 2020 Tokyo Olimpiyatları’na girmesi halinde de orada olup, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

Cengizhan Koca ise sahip oldukları Avrupa şampiyonluklarını dünya şampiyonasına taşımak istediklerini ifade etti.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.