Diğer

Milli Karatecilerden Yeni Başarılar!


karate_millitakim_220815

Karate Milli Takımı, 11. Uluslararası Dayanışma ve Dostluk Şampiyonası’nda (Urmia Cup) 7 madalya kazandı.

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Dünya Karate Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan Urmia Cup, 17-21 Ağustos’ta İran’ın ev sahipliğinde yapıldı. Şampiyonaya özel davetle katılan Türkiye, 3 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere, toplamda 7 madalya alarak genel klasmanda 2. oldu.

Erman Eltemur, Rıdvan Kaptan, Burak Uygur, Emre İpek, Ziya Yaşar, Gökhan Gündüz ve Uğur Aktaş’tan oluşan Erkek Kumite Takımı, son dünya şampiyonu İran’ı 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Ali Sofuoğlu, Erman Eltemur ve Uğur Aktaş’tan oluşan Erkek Kata Takımı ise gümüş madalyada kaldı.

Ferdi kumite mücadelelerinde, Avrupa Oyunları’nın bronz madalyalı isimlerinden Uğur Aktaş 84 kiloda altın, Erman Eltemur 75 kiloda, Emre İpek de artı 84 kiloda bronz madalya elde etti.

Ferdi kata finali, iki milli sporcuyu karşı karşıya getirdi. Bu yıl Avrupa ikinciliği ve Avrupa Oyunları üçüncülüğü bulunan Mehmet Yakan, ferdi kata finalinde, 21 Yaş Altı Milli Takımı’ndan Ali Sofuoğlu ile karşılaştı. Ali Sofuoğlu, mücadeleyi 4-1 kazanarak altın madalya alırken, gümüş madalya da Mehmet Yakan’a gitti.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, uluslararası başarılarının istikrarlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Takımımızın yaş ortalaması genç olmasına rağmen neredeyse tüm sporcularımız kürsüde yer aldı. Elde edilen başarı bizim için önemli. Emeği geçenleri ve madalya kazanan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu