Amatör Mücadele Sporları

Milli Karatecimiz Enes Erkan’ın Hedefi Büyük!

eneserkan_241016

Karate Milli Takımı’nın +84 kilodaki son 2 dünya şampiyonu Enes Erkan, Avusturya’da katılacağı kariyerinin son şampiyonasında da zirveyi hedeflediğini söyledi.

Karate Federasyonunun internet sitesinde açıklaması yer alan Enes, 2012 ve 2014 yıllarında dünya şampiyonluğu sevincini yaşadığını hatırlatarak, üst üste üçüncü kez bu unvana sahip olup kariyerini noktalamak istediğini aktardı.

Avusturya’nın Linz kentinde 26 Ekim Çarşamba günü başlayacak Dünya Büyükler Karate Şampiyonası’nda mücadele edecek Enes, “Linz’de katılacağım son dünya şampiyonasında altın madalya kazanarak tarih yazmak istiyorum. Aylardır bunun için çalıştık. Heyecanla başlama saatini bekliyorum. İnşallah üçüncü kez dünya şampiyonluğunu alacağım.” değerlendirmesini yaptı.

Çocuklarının büyüdüğünü ve onlara zaman ayırmak istediğini vurgulayan Enes, şu ifadeleri kullandı:

“Şampiyonadan sonra özellikle eşim artık kariyerimi sonlandırmamı istiyor. Karate, olimpiyatlara da girdi ama dört yıllık bir süreç var. Çocuklarım da büyüdü artık, onlara da zaman ayırmam gerekiyor. Bu Dünya Şampiyonası benim için son gibi gözüküyor. Bıraktıktan sonra spora hizmet etmeye devam etmek istiyorum ve bunun için elimden ne geliyorsa yapacağım.”

Takım içinde güzel bir havanın bulunduğuna dikkati çeken Enes, “Hem bayanlarda hem de erkeklerde çok genç bir kadroya sahibiz, başarıya aç bir takımız. Takım içinde büyük başarılara imza atacak arkadaşlarımız da var. Burada da iyi şeyler olacağını düşünüyorum. Mesela genel klasmanda, erkek ve bayan takımlarda dünya şampiyonluğumuz yok. İnşallah bunları burada başaracağız.” şeklinde görüş belirtti.

– 22 yıllık kariyer

Kariyerinde 22. yıla girdiğini bildiren milli karateci, “118 ülkenin gözü önünde bayrağımızı göndere çekmek, İstiklal Marşı’mızı dinletmek büyük bir olay.” ifadesini kullandı.

Enes, 4 yıldır dünya şampiyonu unvanına sahip olduğunu, bu şampiyonada da unvanını korumak istediğini sözlerine ekledi.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.