Amatör Mücadele Sporları

Milli Takım Seçmeleri Yapıldı!

karate_acilis_palandoken_070815

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da 12-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası öncesinde milli takım seçmeleri Yalova’da yapıldı.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu’ndaki seçmeler, 33 sıklet ve 2 takım müsabakaları şeklinde gerçekleşti. Seçmelere 120 bayan ve 80 erkek sporcu katıldı.

Türkiye Karate Federasyonu Asbaşkanı Meydan Kobaş, Türkiye Şampiyonası sonucu ilk 4’e giren ve Karate Federasyonu Milli Takımlar Direktörlüğü’nün belirlediği sporcuların, seçmelerde yer aldığını söyledi.

Kobaş, milli takım seçmelerinin kriterleri bulunduğunu belirterek, “Bu kriterler doğrultusunda Yalova’da seçmeler yapıldı. Türkiye Şampiyonası sonrasında ilk 4’e giren ve teknik heyetimizin belirlediği sporcular kendi aralarında müsabakalar yaptı. Kim iyiyse kim hak ediyorsa, milli formayı o sporcumuzun giymesini sağlıyoruz. Uluslararası hakemlerimiz ile güzel bir seçmeyi geride bıraktık” diye konuştu.

Milli takımlara en iyi isimleri seçtiklerine inandıklarını dile getiren Kobaş, “Endonezya’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda sporcularımız çok iyi sonuçlarla ülkemize dönecekler. Seçtiğimiz sporcularımızın hepsi madalyaya aday. Hedefimiz 15’in üzerinde madalya kazanmak” ifadelerini kullandı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.