Amatör Mücadele Sporları

Selçuk Çebi Güreşe Veda Etmeye Hazırlanıyor!

Bugüne dek 6 kez dünya şampiyonalarına katılan Trabzonlu milli sporcu, 2009 yılında Danimarka’da, 2010 yılında Rusya’da ve bu yıl da ABD’de olmak üzere üç kez dünya şampiyonluğuna ulaştı. Selçuk Çebi, 2011 yılında İstanbul’da gümüş, 2014 yılında Özbekistan’da bronz madalya elde ederek katıldığı 6 dünya şampiyonasının 5’inden madalya ile döndü. 

Avrupa organizasyonlarında da madalyaları bulunan 33 yaşındaki milli güreşçi, öncelikle ilkbaharda yapılacak turnuvalarda Rio Olimpiyatı vizesini almak, ardından da olimpiyat madalyasına ulaşıp spor yaşamını tamamlamak istiyor.

 – “Tek eksik olimpiyat madalyası”

 Selçuk Çebi, yaptığı açıklamada, bugüne dek sporda olimpiyat madalyası hariç her türlü başarıyı yakaladığını belirtti.

Dünya Şampiyonası’nda 80 kiloda kota olmadığı için daha önce iki kez dünya şampiyonluğu yaşadığı 75 kiloda olimpiyat vizesi almak istediğini ifade eden Selçuk Çebi, “Önümüzde mart, nisan, mayıs aylarında olmak üzere 3 turnuva var. Bu turnuvalarda vizeyi alarak olimpiyatlara katılmak istiyorum” dedi.

Artık sporu bırakma döneminin yaklaştığını anlatan Selçuk, “Yaşımız sporda kemale erdi, psikolojik olarak da yorulduk. Gençlere fırsat vermemiz lazım. Şu andaki düşüncem Rio Olimpiyat Oyunları’ndan sonra bu sporu aktif olarak sonlandırmak. Kapanışı da olimpiyat madalyasıyla yapabilirsek bizim için iyi olur” diye konuştu.

 – “Gençlerin önünü açmak lazım”

 Kariyerinde tek eksiğin olimpiyat madalyası olduğunu ve bunu gidermek için mücadele vereceğini belirten Selçuk Çebi, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar çıktığımız şampiyonalarda birçok başarılarla döndük. ABD’de üçüncü kez dünya şampiyonu olarak güreş tarihine geçtik. Bir tarih yazdım. Olimpiyat madalyası alarak bir tarih daha yazmak istiyorum. Türkiye’ye bir olimpiyat madalyası sevinci yaşatarak güreş yaşamamı noktalamak benim için büyük bir mutluluk olacak. Londra’da alamamıştım, Rio’da bu kez almak istiyorum. Gençlerin de önünü açmak adına 2016 yılında mindere veda edeceğim. Genç sporculara da böylelikle yardımcı olmuş olacağız.”

Selçuk Çebi, Dünya Şampiyonası’nda 18 yıl aradan sonra takım halinde üç altın madalya kazandıklarını anımsatarak, “Rio’da da takım halinde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu başarıyı tekrarlayarak ülkemize yeni sevinçler yaşatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
liston
liston
8 yıl önce

Hayırlı olsun keşke siyasete fazla angaje olmasaydı….

murat
murat
8 yıl önce

Bence çok formda birakmamali alttan o kilo için gelen daha iyisi de yok iyi idman ve beslenmeyle daha devam eder

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.