Amatör Haberler

Taekwondo Milli Takımı Sırbistan’da Avrupa Şampiyonu Oldu

Taekwondo Milli Takımı Sırbistan'da Avrupa Şampiyonu Oldu

Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nın üçüncü ve son gününde milli sporcular, 3’ü altın olmak üzere 14 madalya kazandı. Türkiye, şampiyonayı 10’u altın olmak üzere 29 madalya ile tamamlayarak takım halinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından organize edien ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda yaklaşık 30 ülkeden 440 civarında sporcu mücadele etti.

Şampiyonaya 46 sporcuyla katılan Türkiye, son gün yapılan müsabakalarda 3’ü altın, 6’sı gümüş ve 5’i bronz olmak üzere 14 madalya kazandı.

Taekwondo Milli Takımı Sırbistan'da Avrupa Şampiyonu Oldu

Avrupa şampiyonasında 10 altın, 11 gümüş ve 8 bronz madalya kazanarak şampiyonayı 29 madalya ile tamamlayan Türkiye, bu sonuçla genel klasmanda şampiyonluğu elde etti.

Şampiyonanın son gününde;

30 yaş üstü erkekler takım kategorisinde Kemal Yılmaz, Mustafa Yılmaz ve Güray Türk’ten oluşan takım, 18-30 yaş arası bayanlar takım kategorisinde Fatma Törehan, Elif Aybüke Yılmaz ve Sümeyye Ahi’den oluşan takım ile serbest stil 12-17 yaş karışık takım kategorisinde İlayda Aktay, Gülsena Karakuyulu, Oğuzhan Mustafa Örnek, Enes Doğuhan Bilgin ve Canberk Karakaya’dan oluşan takım altın madalya kazandı.

Taekwondo Milli Takımı Sırbistan'da Avrupa Şampiyonu Oldu

51-60 yaş erkekler kategorisinde Teyfik Çelik, 65 yaş üstü erkekler kategorisinde Aşkın Kahveci, 61-65 yaş bayanlar kategorisinde Sevgican Yalçın, 30 yaş üstü bayanlar takım kategorisinde Safiye Yalçın Türk, Meryem Yavuz ve Serim Olgun Kahveci’den oluşan takım, 15-17 yaş bayanlar kategorisinde Büşra Özden, Elif Döşüçukur ve Buket Şahin’den oluşan takım ile yıldız erkekler kategorisinde Yiğit Kemal Yılmaz, Zihni Berkay Emiral, Cem Kortan Uyar’dan oluşan takım gümüş madalyanın sahibi oldu.

Taekwondo Milli Takımı Sırbistan'da Avrupa Şampiyonu Oldu

51-60 yaş bayanlar kategorisinde Suna Dilber, 18-30 yaş erkekler takım kategorisinde Seyyid Burhaneddin Fırat, Ali Kemal Ustabaş ve Habip Okçu’dan oluşan takım, 15-17 yaş erkek takım kategorisinde Muratcan Akkaya, Yasin Çeken ve Ahmet Çifçi’den oluşan takım, yıldız bayan takım kategorisinde Sude Yener, Kayra Destan ve Buse Yavuz’dan oluşan takım ile serbest stil 18 yaş üzeri karışık takım kategorisinde Emirhan Muran, Fatma Törehan, Murat Sarıkuş, Ebru Taşkın ve Serdar Can’dan oluşan takım bronz madalyayı boynuna geçirdi.

Bakan Çağatay Kılıç, milli taekwondocuları tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sırbistan’da yapılan Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda 29 madalya kazanarak takım halinde Avrupa Şampiyonu olan milli sporcular için bir tebrik mesajı yayınladı.

Bakan Çağatay Kılıç tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

Taekwondo Milli Takımı Sırbistan'da Avrupa Şampiyonu Oldu

“Türkiye Taekwondo Poomse Milli Takımımızın Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda aldığı başarılı sonuçlar bizleri gururlandırdı. 29 madalya kazanarak takım Avrupa şampiyonu olan  Milli Taekwondocularımızı tebrik ediyorum. Sporcu kardeşlerimize şampiyonanın önümüzdeki yıllarda katılacakları diğer organizasyonlarda başarılar diliyorum.”

BAŞKAN ŞAHİN: “BAYRAĞIMIZI EN ZİRVEYE DİKTİK”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda takım halinde şampiyon olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Şampiyonayı 29 madalya ile tamamladık ve takım sıralamasında Avrupa’nın zirvesine çıktık. Sporcularımız, Sırbistan’da defalarca İstiklal Marşımızı çaldırdı. Belgrad’da bayrağımızı en zirveye diktik. Federasyon olarak katıldığımız her organizasyonda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm antrenör ve sporcularımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Taekwondo Milli Takımı Sırbistan'da Avrupa Şampiyonu Oldu

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.