Diğer

Vatandaşın Maddi Desteğiyle Gelen Başarı!


karate_erkek_040611

Trabzon’daki Of Belediyesi Spor ve Gençlik Kulübüne bağlı karate takımının sporcuları, vatandaşlarla ilçe esnafının maddi katkılarıyla katıldıkları uluslararası organizasyonlarda elde ettiği başarılarla ilçelerini gururla temsil ediyor.

Of ilçesindeki Belediye Spor ve Gençlik Kulübü’nün yöneticisi Ahmet Korkmaz, maddi imkansızlıklarla mücadele ettiklerini anlattı.

Daha önceki şampiyonlukları, vatandaşlarla esnaftan ricayla para toplayarak katıldıkları organizasyonlardan elde ettiklerini dile getiren Korkmaz, belediyeyle bu yıl anlaşarak maddi destek almayı sağladıklarını belirtti.

Korkmaz, spor kulübü olarak yeniden yapılandıklarını anlatarak, Avrupa’da mücadele etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karatenin konsantrasyon isteyen bir spor olduğuna dikkati çeken Korkmaz, şöyle konuştu:

“Para toplayarak şampiyonaya kafamız rahat gidemiyorduk. Çünkü karate konsantrasyon isteyen bir spordur, anlıktır, olumsuzluklar da konsantrasyon eksikliğine neden oluyor. Tiflis’te açık turnuvaya gittiğimizde maddi imkansızlıktan dolayı iki sporcumuzu son iki maçına çıkartamadan geri dönmek zorunda kaldık. Bu sporcularımız umut vaat eden sporculardı. Maça çıkamayınca moralce yıkıldılar. Ancak bu şekilde çok fazla şampiyonaya gitmemize rağmen yine de başarılı olduk. Bu sene belediyenin desteğiyle şampiyonalara gideceğiz.”

Karateyi Of’ta tanıtmak ve destek elde edebilmek için açık havada antrenmana başladıklarını dile getiren Korkmaz, antrenmanların yüksek nem oranı nedeniyle salondan daha fazla verimli olduğunu ifade etti.

-“İlk başarı karatede oldu”
Antrenör Salih Doğan da ilçede bu işe ilk başladıklarında kimsenin başarılı olacaklarına inanmadıklarını anlattı.

Çevrelerinde bu işi abarttıklarını söyleyenlerin olduğunu ifade eden Doğan, maddi zorluklar nedeniyle esnaf ve ilçe halkından destek alarak yollarına devam ettiklerini söyledi.

Doğan, takımın gittiği organizasyonlarda 30 madalyayla dönmesi üzerine halkın beklentisinin büyüdüğünü vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Uluslararası alanda da Avrupa’da da dereceler elde ettik. Balkan şampiyonluğunu elde ettik. Akdeniz Şampiyonası’nda da birincilik, Balkanlarda şampiyonluk elde ettik. Uluslararası alanda Of’un ilk başarısı karate alanında gelmiş oldu.”

Erzurum’da 9 Ağustos’ta düzenlenecek uluslararası karate turnuvasına katılacaklarını belirten Doğan, şampiyonluk hedeflediklerini ifade etti.

Sporculardan Abdülkadir Kara ise katıldıkları organizasyonlarda Türkiye ve ilçeyi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını anlattı.

Of’ta kendisini örnek alan gençlerin olduğuna işaret eden Kara, “Beni örnek alan insanlara iyi örnek olmak istiyorum. 15 yıl sonra hatırlamak, manevi olarak burada kalmak istiyorum. Kısacası idol olmak istiyorum” diye konuştu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu