Amatör Mücadele Sporları

Yağlı Güreş ve Minder Güreşi Federasyonları Ayrıldı

Eskiden Hepsi Güreş Federasyonu Çatısı Altındaydı

Yağlı Güreş ve Minder Güreşi Federasyonları Ayrıldı

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Gerçekleştirilen genel kurulda Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nu ilk başkanı İbrahim TÜRKİŞ oldu. Oy birliği ile seçilen Türkiş Yağlı Güreş’in tek sorumlu olarak yönetim kurulu ile birlikte görev yapacak. Yönetim kurlunda Güreş Düzenleyenler Kentler Birliği Başkanı ve Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da bulunuyor. Elmalı’nın bir önceki Belediye Başkanı Avukat Ümit Öztekin de Disiplin Kurulunda yer aldı.

İbrahim Türkiş, başkanlığa kurulda kullanılan 119 oyun 111’ini alarak seçildi.

Yağlı Güreş ve Minder Güreşi Federasyonları Ayrıldı
TGGF Yönetim Kurulu

Türkiş başkanlığındaki Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonunda görev dağılımı da alttaki gibi oldu.

TGGF Yönetim Kurulu

 1. Yücel Yılmaz
 2. Şahin Hopur
 3. Bülent Odabaşı
 4. Hasan Aydın
 5. Fahrettin Şolpan
 6. Mehmet Emin Bay
 7. Başar Atikbay
 8. İbrahim Doğan
 9. Alparslan Aslan
 10. Metin Taşçı

TGGF Disiplin Kurulu

 1. Tayfun Karali
 2. Ümit Öztekin
 3. İhsan Şafak Balta
 4. İsmail Damat
 5. İbrahim Yurday Güvenç

TGGF Denetleme Kurulu

 1. Mehmet Ali Çetin
 2. Alim Sayılgan

Yapılan genel kurulda Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanlığına seçilen İbrahim TÜRKİŞ’e ve Yönetim Kuruluna başarılar diler, Genel Kurulda alınan ve Yönetim Kurulunca alınacak kararların Yağlı Güreşimiz ve Geleneksel Güreşlerimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Yağlı Güreş ve Minder Güreşi Federasyonları Ayrıldı
TGGF

Başkan Türkiş’ten İlk Açıklamalar

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nda başkan seçilen İbrahim Türkiş, ‘’Bugün yapılan genel kurulla yeni federasyonumuzun kurulması; asla güreşin bölünmesi değil, günümüzün koşullarında her alanda olan uzmanlaşma ve ihtisasın yapılması için bir tercih olarak görülmelidir. Bu nedenle Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu olarak, Türkiye Güreş Federasyonu’nun yine bizim başımızın tacı olduğunu söylüyorum’’ dedi.

Yağlı Güreş ve Minder Güreşi Federasyonları Ayrıldı
TGGF Başkanı İbrahim Türkiş

Türkiş ayrıca “Bugün bizim için bir milat, bugünden itibaren yeni, orijinal bir yapı oluşacak. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Geleneklerimiz korunacak ama kural ve nizamın eksiksiz uygulanacağını hiçbir istismara fırsat verilmeyeceğini ifade ediyorum. Yüz akımız olan organizasyonları layıkıyla yapmak için tedbirler alacağız. Ancak bunları yaparken yeni bir anlayış bizimle olacak. Bu anlayış yağlı güreşe, karakucağa değer katacak. Bir yerde disiplin ve nizam yoksa gelecek yoktur. Bunu mutlak suretle sağlayacağız. Federasyonla ilgili sponsorluk çalışmaları için gayret ederek bütçemizi yükseltmeye çalışacağız. Hakemlerimizde kökten bir değişikliğe gideceğiz. Hakem heyetiyle ilgili ücretler federasyona baştan yatacak, federasyonumuz görevlilere ücretlerini otomatik olarak verecektir. Camiamızı korumak adına bunu yapacağız. Her şeyi şeffaf hale getireceğiz’’ dedi.

Elbette TGGF çatısı altında sadece Yağlı Pehlivan Güreşi yok. TGGF’de aynı zamanda Aba, Şalvar, Karakucak ve Kuşak güreşleri de yer alıyor. Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu bu branşların yönetimini de üstlenecek.

Yağlı Güreş ve Minder Güreşi Federasyonları Ayrıldı

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.