Diğer

Yıldız Boksörlerden 2015’de Büyük Başarı!


boks2015

Yıldız Bayan Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar, bu yıl 13 madalya kazanarak, 6 madalya aldıkları geçen yılı geçtiklerini bildirdi.

Çınar, yaptığı açıklamada, başarılı bir yılı geride bırakmak üzere olduklarını söyledi. Bu yılın Yıldız Bayan Boks Milli Takımı için gayet başarılı geçtiğine dikkati çeken Çınar, dünya şampiyonasında 5, Avrupa şampiyonasında ise 8 madalya olmak üzere 13 madalya ile yılı kapatacaklarını anlattı.

Geçen yıla göre atılım yaptıklarını dile getiren Çınar, “Takım olarak geçen yılı 6 madalya ile kapatmıştık. Yıldız Bayan Boks Milli Takımı olarak 2014 yılında 6 madalya kazanırken, 2015’i 3 gümüş, 5 bronz olmak üzere 13 madalya ile kapatıyoruz” dedi.

Geçen yıl sadece Avrupa şampiyonası yapıldığını, burada 6 madalya aldıklarını, bu yıl ise bu şampiyonada 8 madalya kazanarak geçen yılın üzerine çıktıklarını belirten Çınar, şöyle devam etti:

“Mayıs ayında Tayvan’da yapılan Yıldız ve Genç Bayan Dünya Boks Şampiyonası’nda ise 5 madalya elde ettik. Burada bir gümüş, 4 bronz madalya aldık. 2013 ve 2014 yılının şampiyonları gençler kategorisine yükseldiği için Yıldız Bayan Boks Milli Takımını yeni kurmuştuk. Yeni kurulan ve ilk defa uluslararası müsabakalara katılan bir ekip olmasına rağmen oldukça başarılı sonuçlar aldık. Bu ekip, formanın hakkını vererek ülkeye madalyalarla döndü.”

Görevde bulunduğu 2013 yılından bu yana bir yılda en fazla 7 madalyaya ulaştıkları bildiren Çınar, “Avrupa şampiyonasında en az 8 madalya hedefliyorduk. ‘Avrupa’yı 8 şiddetinde sallamak istiyoruz’ diye yola çıktık. Bunu da başardık ama 13 sıkletin 13’ünde de madalyayla dönebilirdik. Maalesef hakemlerin yanlı kararlarıyla 5 müsabakamızı 2-1 kaybettik. Bir nevi uluslararası arenada tırpan yedik” ifadelerini kullandı.

Çınar, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in kendilerine büyük destek verdiğini sözlerine ekledi.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu