Pro Wrestling Video

Undertaker vs. Batista WHC Rekabeti


Undertaker’ın 3 Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğunu ele alacağımız bu yazı dizimizi keyifle okuyacağınızı umuyorum ve ilk şampiyonluğu ile başlıyoruz.

Undertaker, 28 Ocak 2007 tarihinde Royal Rumble maçına 30.adam olarak katıldı. Bildiğiniz üzere Royal Rumble maçının galibi Wrestlemania’ya gitme hakkı ve aynı zamanda da istediği bir unvan için o şampiyon ile Wrestlemania’da maça çıkma hakkı kazanıyor. Undertaker da 2007 Royal Rumble’ın galibi oluyor.

Undertaker’ın Royal Rumble 2007’yi nasıl kazandığına bir göz atalım;

Ve Undertaker için artık gözüne bir rakip kestirecek. Acaba hangi Şampiyon ile Wrestlemania’da ringe çıkacak? Sırasıyla o dönemin şampiyonlarından bahsedersek; John Cena WWE Şampiyonu, Bobby Lashley ECW Şampiyonu ve Batista da Dünya Ağırsiklet Şampiyonu.

Rakiplerine gözdağı verme zamanı gelmişti. Önce sıra Raw şovunda John Cena’ya göz dağı vermekti. O gün geldi. ( Öte yandan Shawn Michaels’ın Royal Rumble’ı Taker’a karşı son anda kaybettiğini not olarak geçelim. Son ikiye kalan isimler Shawn Michaels ve Undertaker’dı. Kazanan da Undertaker olmuştu. ) Shawn Michaels, John Cena’nın kemerine göz diken bir diğer isimdi. Önce bu ikili arasında bir gerginlik yaşanıyor ve de ardından Undertaker’ın gong sesi duyuluyor ve John Cena’ya kemeri istediğine dair işaret yaparak oradan ayrılıyor.

Bir diğer korkması gereken isim ise Bobby Lashley’di. Undertaker ECW’da da gözüktü. Bobby Lashley’e de kemerini istediğine dair gözdağı verdi.

Büyük gün geldi! Undertaker’ın istediği 3 rakip aynı ringte Taker’a karşı duruyordu. Undertaker, John Cena Bobby Lashley ve Batista’dan birini seçecekti. Sırasıyla rakiplerine şöyle bir bakan Taker, kararını vermişti. Gözüne Batista’yı kestiren Taker, seni istiyorum dercesine yaptığı hareketle o gece Batista’nın kendisinden korkması gerektiğini işaret etti.

Undertaker’ın olası rakiplerine karşı verdiği gözdağı ve Batista’yı nasıl seçtiğine dair hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz;

Vince McMahon ise bu durumdan faydalanmasını çok iyi bildi. Wrestlemania 23 gelmeden önce bu ikili arasındaki gerginliği artıracak büyük bir sebep yarattı. John Cena ile Shawn Michaels’ı , Undertaker ile de Batista’yı takım yaparak 2’ye 2 No Way Out PPV’si için maç ayarladı. Undertaker ile Batista arasındaki hüsumet git gide artmıştı. Bunun sinyalleri beklenildiği gibi No Way Out PPV’sinde verildi.

Bahsetiğimiz takım maçından görüntüleri yine sizler için hazırladık;

Ve Wrestlemania 23 öncesi son Smackdown şovuna geldi sıra. Artık Batista ile Undertaker arasındaki bu çekişme oldukça üst düzeye çıktı. Birbirlerine karşı nefretleri arttı ve sert bir düşmanlık oluştu. Bunu Smackdown şovunda ikilinin son yüzleşmesinden de anlayabileceksiniz. İkili için onca güvenlik ayarlandı. Ring güvenliklerle 2’ye bölündü ama Batista ile Undertaker’ın yüzleşmesi hiçte sakin geçemedi.

Buyrun o Smackdown şovunda neler yaşanmış hepbirlikte izleyelim;

1 Nisan 2007 günü geldi. Wrestlemania 23 günü geldi. Herkes Undertaker ile Batista arasındaki Dünya Ağırsiklet Şampiyonluk maçını bekliyordu. Undertaker’ın öte yandan bir serisi var. Wrestlemania serisi 14-0 olan bir isimden söz ediyoruz. Undertaker bu maçı kazanır ise hem kariyerinde ilk Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğunu elde edecek hem de Wrestlemania serisi kırılmamış olacak ve 15-0 olacak.

Undertaker vs. Batista – Wrestlemania 23 – Dünya Ağırsiklet Şampiyonluk Maçının özet görüntülerini buyrun izleyelim;

Undertaker artık Yeni Dünya Ağırsiklet Şampiyonu olmuştu. Wrestlemania serisi 15-0 olmuştu. Önüne gelen geçen tüm rakiplerini ezdiği gibi Batista’yı da ezmişti. Merak edilen bir şey var. Peki ya şimdi ne olacak? İşte o yüzden Wrestlemania sonrası ilk Smackdown şovu oldukça önemliydi. Undertaker’ın Dünya Ağırsiklet Şampiyonu olarak Smackdown’a ilk kez çıkmasının yanı sıra neler konuşacağı ve Batista’nın o şovda gözüküp gözükmeyeceği merak ediliyordu.

Wrestlemania 23’ün ardından ilk Smackdown şovu gerçekleşti. Undertaker, Yeni Dünya Ağırsiklet Şampiyonu olarak ringe elinde mikrofonu ile geldi. Belli ki bir açıklaması olacaktı derken Batista’nın müziği duyuldu ve ringe geldi. Undertaker’dan bir rövanş maçı istedi. Undertaker’ın cevabı merakla beklendi. Taker hiçbirşey söylemedi ama kafasını sallayarak bu rövanşı kabul edeceğini işaret etti ve Batista oradan ayrıldı.

Bununla ilgili videomuz da tabii ki var. İzliyoruz;

Rövanş maçı 29 Nisan 2007 tarihindeki Backlash PPV’si için ayarlandı. O gün geldi ve bu ikili rövanş maçını Last Man Standing türü olarak ayarlanan bir maça çıkarak gerçekleştirdiler. Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğu acaba Batista’ya gidecek mi? Undertaker kemerini koruyabilecek mi?

Maç oldukça sert geçti. Birbirlerini 10’a kadar kalkamaması için oldukça hırpaladılar. Öyle bir an geldi ki… İsterseniz buyrun bu videomuzda maçın özetini ve o anı izleyelim;

Videoda da izlediğiniz gibi maç iki taraf için de sonuçlanamadı. Bir kazanan çıkamadı. Hakem maçı bitirdi ve kemer Undertaker’da kaldı. Batista bu son şansını kötü kullandı.

Bu maç ile birlikte Undertaker ile Batista arasındaki feudda artık sona gelmişti. Undertaker için artık bir sonraki rakip çıkana kadar şampiyonluğunun tadını çıkarması kaldı.

Bir sonraki bölümümüzde Undertaker’ın 2. Kez Dünya Ağırsiklet Şampiyonluğunu nasıl kazandığını ve hangi zorlu süreçten geçtiğini ele alacağız.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu