Kickboks

Başkan Kayıcı’dan Suçlamalara Cevap

Başkan Kayıcı'dan Suçlamalara Cevap

Kayıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyon genel kurulunun 2016 yılında yapılacağını ve o zamana kadar herhangi bir seçimin söz konusu olmadığını belirterek, “İbrahim Pıtırlı, iddia ettiği gibi 7 yıl 4 ay değil, 2 yıl 8 ay ceza aldı. Pıtırlı’ya koordinatör olarak görev verdik ve milli takım antrenörü yaptık ancak Pıtırlı, teknik direktörlük yapmak, yönetimde de görev istedi. Kabul etmediğimiz için bize muhalefet yapmaya başladı” dedi.

Teknik direktör olabilmek için 5. kademe antrenörlük belgesi gerektiğinin altını çizen Kayıcı, “Kendisi 4. kademe yani teknik direktör olma imkanı yok. Talebi kabul edilmediği için bu şekilde karalama kampanyası başlattı. Bu arkadaşlar, 3-4 kişilik bir ekip. Kendi aldıkları teknik kurul kararlarında ‘benim imzam yok’ diye bizi şikayet etti. Cumhuriyet Savcılığı da yaptığı incelemede defterlerimize baktı ve herhangi bir olumsuzluk olmadığına karar verdi. Pıtırlı, sonra ağır cezaya başvurdu ona da red kararı verdiler ve takipsizlik aldık. Hem bana hem de genel sekreterime hakaretten ceza kuruluna sevk ettik. Yasalar çerçevesinde gerekenler yapılacaktır” diye konuştu.

Pıtırlı’nın iddiaları
Kick Boks Federasyonu Başkan Adayı İbrahim Pıtırlı ise federasyon yönetimini “evrekta sahtecilik” yapmakla suçlayarak, “İmzalarımızı kopyala yapıştır yoluyla alınan bir kararın altına monte etmişler” iddiasında bulundu.

Ahmet Şerafettin Gürhan’ın antrenörlük kursuna katılmak istediğini ancak federasyon yönetimi tarafından kabul edilmemesi nedeniyle de mahkemeye başvurduğunu belirten Pıtırlı, “Ahmet Şerafettin Gürhan da mahkemeye başvurarak buna itiraz ediyor. Savcılık da bunlara soruyor ‘niçin almadınız’ diye. Bunlar da bir karar alıyorlar ve altına da kopyala yapıştır yoluya bizim imzalarımızı yapıştırıyorlar. Mahkemeye delil olarak sunuyorlar ancak biz teknik kuruluz ve böyle bir karar alma yetkimiz de yok” şeklinde konuştu.

Ahmet Şerafettin Gürhan’ın dosyadaki evrakları gördükten sonra kendisini aradığında durumdan haberdar olduğunu ileri süren Pıtırlı, şöyle devam etti:

“Biz de savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcılık çok da fazla incelemeden takipsizlik kararı verdi. Konu örtbas edildi. Başkan adayıyım. Mahkemeye vermemizi hakaret kabul edip bana 7 yıl 4 ay, Ahmet Şerafettin Gürhan ve milli antrenör Ali Osman Çopur’a 6 yıl 8 ay ve Ömer Kulga’ya 2 yıl 4 ay ceza verdirdi. Başkan adayı ve ekibine ceza yağdırdı. Spor hayatımızı bitiriyor. Cezalar kesinleşirse hem antrenörlük belgemiz gidecek hem devlet memurluğumuz yanacak. Ekmeğimizle oynuyor.”

Pıtırlı, Disiplin Kurulu’nun verdiği cezaları Tahkim Kurulu’na götürerek itiraz ettiklerini de dile getirerek, “Bana dava açacağına federasyonun disiplin kurulundan ceza verdiriyor. Salim Kayıcı neden dava açmıyor da federasyon disiplin kurulunda ceza verdiriyor. Evrakta sahtecilik yeniden gündeme gelir diye mahkemeye gidemiyor” iddiasında da bulundu.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.