DövüşçülerKickboks

Daniel Ghita’dan Verhoeven’a Irkçılık Suçlaması!!


ghita-rico-kapak

24 Haziran’da Daniel Ghita, Cumartesi gecesi Los Angeles’ta yapılan GLORY 17’de kendisini yenerek Ağırsıklet Şampiyonu olan Rico Verhoeven’a Facebook üzerinden oldukça ağır ve duygusal bir mesaj yolladı. Mesajı şu şekildeydi:

“Prens’e birkaç söz. Romanlara çingene diye hakaret ettiğin için teşekkür ederim. Kız arkadaşın GLORY 11’de Saki’ye (ırkçı biçimde) hakarette bulunmuştu, çünkü Peter Aerts’i desteklemiştik, sen benim ekipteki çalışanıma “Romanlar, ırkçı pislikler” diye hakaret ettin. Orada herkes şok olmuştu. Irkçılıktan nefret ediyorum! Biz çingene değiliz, Çingenelerin bile hakları vardır, büyük diva. Kendini medyaya satma yöntemi bu değildir.

Los Angeles’ta ne gösterdin? Eğer rakibin maça başlamazsa, hiçbir şey yapamazsın. “Kazandığın” maçlara baksana. Sıkıcı bir final, sen de sıkıcı bir dövüşçüsün. Sadece bekliyorsun, hiçbir şey yapmıyorsun. Yanlış kararların sahte şampiyonu olduğunu kanıtladın. Sen GLORY 11’i de GLORY 17’yi de kazanmadın. Bunu kabul et. Gerçek hayranlar senin ne yapabileceğini gördü.

Twitter’daki mesaj bir şakayla başladı, senin tepkin bana hakaret etmek oldu; yaşlanıyormuşum, 5 round dövüşemezmişim, oksijen tüpüne ihtiyacım varmış, vb. Basit bir şaka, dünyaya gerçek yüzünü gösterdin. Bana zinde olduğunu söyledin. Ne yaptın? HİÇBİR ŞEY! Bir şey yapmamı bekledin. “Kaliteni” dünyaya göstermek istedim.

Bugüne kadarki en sıkıcı final…

Büyük şampiyon olduğunu iddia edebilirsin, ama herkes gerçeği biliyor.

Sporun politikaya dönüştüğünü bilmiyordum. Kazanmak için birini ayağını kaydırmam mı gerekiyor? Neden? Biz Romanyalılar büyük bir milletiz, pislik ya da Çingene değiliz. Okula git Prens ve diğer milletlere saygı duymayı öğren ve yalan söylemeyi bırak, Prens Pinokyo. İkimiz de gerçeği biliyoruz ve o final maçlarını senin kazanmadığını biliyoruz.”

Rico Verhoeven henüz bu mesaja bir cevap vermedi. İleriki günlerde acaba bu tartışma nereye varacak?


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fatih genel
fatih genel
7 yıl önce

rico kadar ruhsuz bir dövüşçü olamaz.sıkıcı ve zevksiz. badr hari gloryye dönsün ve şunu adam gibi bir dövsün istiyorum

Başa dön tuşu