Kickboks

FFC Heyecanı Kanaltürk Ekranlarında İzleyiciler İle Buluştu! Geceye Olağan Üstü Nakavtlar Damga Vurdu!


ffc-19-linz-3FFC 19 Avusturya’dan yayınla Kanaltürk eknranlarında çok büyük bir heyecanla başladı.  Bu muhteşem kickboks şölenine inanılmaz nakavt anları yaşandı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı, 2011 Muay Thai şampiyonu Atakan Arslan ve Hasan Fahri Şen yorumladı.

 Antonio Plazibat vs. Daniel Skvor

FFC’nin ilk karşılaşması Antonio Plazibat ile Daniel Skvor arasında gerçekleşti. Karşılaşma ağırsıklet karşılaşmasıydı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert geçti. Roundda Antonio Plazibat birkaç adım öndeydi. Ve çok sert yumruklar atıyordu. Karşılaşmanın ikinci roundu da yine ilk round gibi çok sert başladı. Bu sertlik maçın sonunu erken getirdi. Roundun tam ortasında Skvor knockdown oldu. Ayağa kalkan Skvor devam etti fakat çok geçmeden 2. Kez knockdown oldu. Tekrar maça devam eden Skvor üçüncü kez yere yattığında tekrar ayağa kalkamadı. Böylelikle nakavt olmuş oldu. Gece nakavtla başlamış oldu. Karşılaşmayı kazanan taraf Antonio Plazibat oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=CzhemvpEVAM[/youtube]

 Ivan Zidar vs. Zakaria Resai

Gecenin ikinci karşılaşması Ivan Zidar ile Zakaria Resai arasında gerçekleşti. Karşılaşma yavaş başladı…

İlk roundda dövüşçüler birbirlerini tarttı. Round ortada bitti. İkinci round çok sert başladı. Öyle ki roundda zaman zaman yere düşmeler meydana geldi. Roundda sert oynayan isim Zakaria Resai oldu. Karşılaşmanın üçüncü roundu da çok sert geçti. Bu round her iki boksör de sert olduğu için round hemen hemen ortada geçti. Üçüncü round son round olduğu için masa hakemlerinden gelecek olan puan kararı ile kazanan belli olacaktı. Gelen karara göre kazanan yoktu. Hakemler 1 round daha verdiler ve extra round başladı. Ekstre dördüncü roundu önde bitiren isim Ivan Zidar oldu. Ve yine hakemlerden gelecek olan karar beklenmeye başladı. Gelen sonuçlara göre karşılaşmayı kazanan taraf Ivan Zidar oldu.

 Marco Pleschberger vs. Patrik Storz 

Gecenin üçüncü karşılaşması Marco Pleschberger ile Patrik Storz arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma Ortasıklet karşılaşmasıydı.

Karşılaşmanın ilk roundu ortada geçti. Karşılaşmanın ikinci roundu sert geçti. Zaten bu sertliğin sinyaleri ilk roundun sonlarında verilmişti. Karşılaşmanın üçüncü roundu en sert round olarak kayıt edildi. Üçüncü roundun sonunda masa hakemlerinden gelen sonuçlara göre karşılaşmayı kazanan taraf Marco Pleschberger oldu.

 Tomislav Cikotic vs. Christos Sioulas

Gecenin dördüncü karşılaşması Ağırsıklet karşılaşması oldu. Karşılaşma Tomislav Cikotic ile Christos Sioulas arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert başladı. Roundun başlarında Sioulas knockdown oldu ve zor toparladı. Maça devam etme kararı alan Sioulas, aynı roundda ikinci kez yattı ve bu sefer kalkamadı. Karşılaşmayı ilk roundda nakavt ile kazanan taraf Tomislav Cikotic oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=o18MjEmZeAw[/youtube]

 Tigran Movsisyan vs. Teo Mikelic

Gecenin beşinci karşılaşması Tigran Movsisyan ile Teo Mikelic arasında gerçekleşti

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert başladı. İlk roundun galibi Teo Mikelic oldu. 2. Round yine sert başladı. Bu sefer ipleri eline alan taraf Tigran Mavsisyan oldu. Hatta Mavsisyan round içerisinde Mikelic’i  yatırdı fakat ring hakemi bunu knockdown olarak kabul etmedi. Karşılaşmanın üçüncü roundu yine sert başladı. Roudnun son saniyelerinde Movsisyan rakibini knockdown etti. Fakat rakibi Mikelic çabuk toparladı ve karşılaşmaya devam etti. Movsisyan rakibini tekrar yatırdığında Mikelic bir daha toparlayamadı ve nakavt oldu. Karşılaşmayı kazanan taraf Tigran Movsisyan oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=LjcXI5XGQPA[/youtube]

 Stevan Zivkovic vs. Henry Bannert

Gecenin altıncı karşılaşması Stevan Zivkovic ile Henry Bannert arasında gerçekleştirildi.

Karşılaşma çok sert başladı. Her iki sporcu da nakavt peşinde ilerliyordu. İlk round sert bir şekilde sona erdi. İkinci roundda, ilk rounddan kalma sertlik devam ediyordu. Bu sertlik karşılaşmanın çok uzun sürmesine izin vermedi ve karşılaşma 2. Roundda son buldu. 2. Roundda karşılaşmayı nakavt ile kazanan taraf Stevan Zivkovic oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=CNgnBU0gN_I[/youtube]

 Jason Wilnis vs. David Keclik

Gecenin yedinci, son ve ana karşılaşması Jason Wilnis ile David Keclik arasında gerçekleşti. Bu karşılaşma da gecenin en sert karşılaşmalarındandı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok ama çok sert geçti. Jason Wilnis, nakavt peşinde koşuyordu fakat David Keclik’de boş durmuyordu. Karşılaşmanın ikinci roundu ilk round gibi çok sert başladı. Bu sertlik bir önceki maç gibi karşılaşmanın sonunu çabuk getirdi ve karşılaşma 2. Roundda son buldu. Karşılaşmayı ikinci roundda kazana taraf Glory’nin ünlü starı Jason Wilnis oldu. Gece de bu görüntüler ile son buldu.

 


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu