Kickboks

Glory 24’de Olağan Üstü Nakavtlar Üst Üste Geldi!


SchillingPunch.0

Glory 24 Denver etkinliği Kanaltürk ekranlarından yayınlandı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlattı, Birol Topuz ise yorumladı.

Jahfarr Wilnis vs. Ben Edwards – Ağırsıklet 4’lü Turnuva  Yarı Final

Gecenin ilk karşılaşması Jahfarr Wilnis ile Ben Edwards arasında gerçekleşti. Karşılaşma 4’lü turnuvanın ilk karşılaşmasıydı.

Karşılaşma çok yavaş başladı. İlk roundun sonuna doğru karşılaşma biraz daha alevlenmeye başladı. İkinci roundda Jahfarr Wilnis, karşılaşmaya daha da dahil olmaya başladı. Rakibine attığı darbeler ile nefes aldırmayan Wilnis, rakibini etkisiz hale getirdi. Bu bombardımanın ardından ise hakem araya girdi ve karşılaşmayı bitirdi. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Jahfarr Wilnis oldu.

Benjamin Adegbuyi vs. Malden Brestovac – Ağırsıklet 4’lü Turnuva  Yarı Final

Karşılaşmanın ilk roundu sert başladı. İlk roundda her iki boksör de birbirini tartıyordu. İkinci roundda yine bu sertlik devam etti. Karşılaşma hemen hemen başa baş ilerliyordu. Üçüncü ve son round yine sert bir başlangıç yaptı. Rounddaki bu sertlik bir nakavt habercisiydi. Roundun son saniyelerine doğru beklenen oldu ve karşılaşmada nakavt gerçekleşti. Üçüncü roundun son saniyelerinde yumruk bombardımanına başlayan Adegbuyi, karşılaşmayı nakavt ile kazandı ve finale yükselme şansı yakaladı.

Dustin Jacoby vs. Wayne Barrett

Gecenin üçüncü karşılaşması Dustin Jacoby ile Wayne Barrett arasında gerçekleşti. Karşılaşma bir ortasıklet karşılaşmasıydı.

Karşılaşmanın ilk iki roundunda sporcular birbirini tarttı. Fakat karşılaşma boyunca Wayne Barrett’ın maçta var olduğu bile belli değildi. Bu üç roundluk karşılaşma 3. roundda son buldu. 3. roundun sonlarına doğru Dustin Jacoby rakibini yerde bıraktı ve karşılaşmayı teknik naavt ile kazanmış oldu.

Benjamin Adegbuyi vs. Jahfarr Wilnis

Gecenin dördüncü karşılaşması Ağırsıklet dörtlü turnuvasının final eleme maçıydı. Karşılaşmada Ben Edwards’ı eleyen Jahfarr Wilnis ve Malden Brestovac’ı eleyen Benjamin Adegbuyi ringe çıktı.

Karşılaşma çok çekişmeli başladı. Her iki sporcu da kazanmak istiyordu. Çok sert yumrukların konuştuğu bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. 3. roundun sonunda masa hakemlerinden gelen sonuçlara göre karşılaşmayı kazanan taraf Benjamin Adegbuyi oldu. Böylelikle final elemesinin galibi Adegbuyi olmuş oldu.

Joe Schilling vs. Jason Wilnis – Ortasıklet Eleme Maçı

Gecenin beşinci, son ve ana karşılaşması Ortasıklette eleme karşılaşması oldu. Maçta Joe Schilling ile Jason Wilnis karşı karşıya geldi.

Karşılaşma ilk rounddan itibaren çok sert başladı. İlk roundda karşılaşmaya hakim olan taraf Joe Schilling oldu. İkinci roundda da karşılaşma Schilling tarafında devam ediyordu. Fakat roundun son saniyelerinde Wilnis karşılaşmada kendisini gösterdi. 3. rounda başlarken Wilnis karşılaşmaya devam etmeme kararı aldı. Çünkü ayağından ciddi bir sakatlık yaşadı. Böylelikle karşılaşmayı nakavt ile kazanan taraf nakavt ile Joe Schilling oldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu