Kickboks

Glory 25 İtalya Etabı Kıyasıya İzlendi!


12193841_903522069729161_3563877466521739792_n

Glory 25 heyecanı İtalya’dan yayınla Kanatürk ekranlarında yayınlanadı. Bu muhteşem geceyi Bilgehan Demir anlttı, Birol Topuz ise yorumladı…

Danyo Ilunga vs. Artem Vakhitov

Gecenin ilk karşılaşması Danyo Ilunga ile Artem Vakhitov arasında gerçekleşti. Karşılaşma 3 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşma ilk rounddan itibaren çok sert başladı. Karşılaşmanın ilk roundunda önde giden taraf Artem Vakhitov oldu. İkinci roundda ise Ilunga ipleri eline aldı ve bir adım öne geçmeyi başardı. Karşılaşmanın üçüncü roundunda ise her iki taraf da yine sert ve ortada dövüştüler. Nakavt beklenen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gelmedi. Karşılaşmanın sonunda ise hakemlerden gelen karara göre kazanan taraf Artem Vakhitov oldu.

Murthel Groenhart vs. Nicola Gallo – Dörtlü Turnuva

Gecenin ikinci karşılaşması Murthel Groenhart ile Nicola Gallo arsında gerçekleştirilen  dörtlü turnuvanın ilk karşılaşması oldu. Karşılaşma 3 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşma ilk rounddan itibaren çok ateşli başladı. Murthel Groenhart, çok sert yumruklar atıyordu ve ilk roundu önde bitirdi. Karşılaşmanın ikinci roundu yine çok sert başladı. Groenhart, rakibine çok sert yumruklar ve diz darbeleri atıyordu. Bu darbeler sonucunda Gallo’nun suratınca ciddi bir defarmasyon oluşmaya başladı. Doktor kontrolüne giden Gallo, roundun ortasına maça geri dönemedi. Karşılaşmayı teknik nakavt ile kazanan taraf Groenhart oldu ve bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Yoann Kongolo vs. Karim Ghajji – Dörtlü Turnuva

Gecenin üçüncü karşılaşması Yoann Kongolo ile Karim Ghajji arasında gerçekleşen dörtlü turnuvanın diğer karşılaşması oldu. Bu karşılaşmayı kazanan Murthel Groenhart’ın rakibi olacaktı.

Karşılaşma diğer karşılaşmalar gibi çok sert başladı. Her iki sporcu da çok sert ve çok hızlı dövüşüyordu. Karşılaşma bu kadar sert geçmesine rağmen herhangi bir nakavt gelmedi. 3 roundluk bu karşılaşmanın sonucunda karşılaşmayı masa hakemlerinin kararına göre kazanan taraf Karim Ghajji oldu. Böylelikle final karşılaşmasına çıkmaya hak kazandı.

Giorgio Petrosyan vs. Josh Jauncey

Gecenin dördüncü karşılaşması Giorgio Ptrosyan ile Josh Jauncey arasında gerçekleştirilen hafifsıklet karşılaşması oldu. Karşılaşma 3 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu sert başladı. İlk roundda üstün gelen taraf Giorgio Petrosyan oldu. Çok sert tekmeler ve yumruklar atıyordu. Karşılaşmanın ikici rounda da Petrosyan yine tekniğini konuşturdu ve rakibine aman vermedi. Jauncey ise verdiği karşılıklarla karşılaşmada dikkat çekiyordu. İkinci roundu önde bitiren taraf Petrosyan oldu. Maçın üçüncü roundunda Jauncey’in sağ gözünde bir deformasyon oluştu. Petrosyan hala karşılaşamda önde giden isimdi. Karşılaşma içerisinde herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. Karşılaşma sonunda ise masa hakemlerinden gelen karara göre karşılaşmayı kazanan taraf Giorgio Petrosyan oldu.

Murthel Groenhart vs. Karim Ghajji – Dörtlü Turnuva Final

Gecenin ana karşılaşması Murthel Groenhart ile Karim Ghajji arasında gerçekleşti. Bu karşılaşmanın galibi Nieky Holzken ile unvan maçına çıkmaya hak kazanacaktı.

Karşılaşmanın ilk roundunda sporcuların her ikisi de çıktığı ilk karşılaşmalara nazaran daha yumuşak başladı. Sporcular ilk roundda birbirini tarttı. Roundun ortalarına doğru Groenhart, rakibine sert baskı uygulama başladı. Bu baskı sonucu Ghajji, knockdown oldu. İlk roundun galibi Groenhart oldu.  Karşılaşmanın ikinci roundunda Ghajji, biraz daha karşılaşmaya dahil oldu. Groenhart, bu roundda yorgunluk belirtileri verdi. Bu roundda önde olan taraf Karim Ghajji oldu. Karşılaşmanın üçüncü roundunda, Murthel Groenhart kendini tekrar göstermeye başladı. Bu roundu önde bitiren taraf yine Murthel Groenhart oldu. Herhangi bir nakavt gelmeyen karşılaşmada, masa hakemlerinden gelen sonuçlara göre kazanan taraf Murthel Groenhart oldu. Böylelikle Groenhart, Nieky Holzken ile karşılaşma hakkı kazandı.

Robin van Roosmalen vs. Sittichai Sitsonggpeenong

Gecenin son karşılaşması Roosmalen ile Sitsonggpeenong arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 5 round üzerinden değerlendirildi…

Karşılaşma genel anlamda ortada geçti. Her roundda sporcular birbirini tartıyordu. Karşılaşma bazen hızlanıp bazen de yavaşlıyordu. Bu şekilde ilerleyen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. Fakat maç sonunda sporcular bir hayli yorgun düşmüştü. Beşinci roundun sonunda ise masa hakemlerinden gelen sonuçlara göre karşılaşmayı kazanan taraf Robin van Roosmalen oldu. Gece de bu görüntüler eşliğinde son buldu.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu