Kickboks Artık Ders Olarak Okullarda


Kickboks federasyonu başkanı Salim Kayıcı resmen açıkladı. Kickboks resmen ders olarak okullarda okutulacak.

Uzun süredir çalışmaları yürütülen Kick Boks sporunun Okul Sporları’ na alınması ve ilk, orta ve lise düzeyinde yapılması sonuçlarını verdi. Spor Genel Müdürlüğü tarafından Kick Boks’ un Okul Sporlarında yapılmasına onay verildi. Spor Genel Müdürlüğü resmi sayfasında bugün yayınlanan talimata göre Küçük ve Yıldız kategorilerinde yapılacak Şampiyonalar için son kayıt tarihi; 04 Nisan 2016, Gençler kategorisinde yapılacak Şampiyona için ise son kayıt tarihi 06 Mayıs 2016 olarak belirlenmiştir.

kickboks ders

Federasyon Başkanımız Sayın Salim KAYICI yaptığı açıklamada “Bugün Kick Boks sporu için gerçek anlamda bir milattır. Kick Boks sporu için ne düşünüyorsak tek tek hayata geçiriyoruz. Okul Sporları bizim için çok önemliydi Allah’ a şükür Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız ortaklaşa çalışmaların sonucunda artık Kick Boks ilkokullarda bile Şampiyonası yapılan bir spor dalıdır. Gerek Federasyonumuzun, gerekse Okul Sporları Faaliyetlerini düzenleyen Spor Genel Müdürlüğümüzün 2016 yılı Faaliyet programının yoğunluğu sebebiyle bu yıl müsabakalar erken tarihlerde yapılacak olup, illerde yapılacak seçmeler sonucunda dereceye girerek Okul Sporları Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcularımız için Küçük ve Yıldız kategorilerinde yapılacak Şampiyonalar için son kayıt tarihi; 04 Nisan 2016, Gençler kategorisinde yapılacak Şampiyona için ise son kayıt tarihi 06 Mayıs 2016 dır. Şampiyona tarihleri daha sonra Federasyonumuz ve Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Portalında yayınlanacaktır. Kick Boks ailesine hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

1 Yorum - "Kickboks Artık Ders Olarak Okullarda"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Keşke boks ve güreş federasyonu da buna benzer bir atak yapsa belkide geleceğin olimpiyat sampiyonu olacak isimler bu sayede gençken tespit edilir ve yogrulmaya baslanir