Milli Takımda İnanılmaz Olay! Kırık Koluyla Büyük Zafer…


Avrupa Şampiyona’sına 20 gün kala bindiği otobüsün aniden fren yapmasıyla kolunu kıran 29 yaşındaki Milli Sporcu Gülşah Kıyak, kırık kolunu herkesten saklayarak Slovakya’da düzenlenen şampiyonaya katıldı. Kırık koluyla acılar içinde olsa da rakiplerini yenerek Avrupa 2’incisi olan kadın Kickboksör, “Maçın ortasında gerçekten canım çok yandı, kırık kolumu saklayarak savaştım. Final maçı bittiği an hiçbir şeyin imkansız olmadığını anladım” dedi.

Slovakya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda onlarca rakibinin arasından sıyrılarak kickboks kick light branşında Avrupa ikincisi olarak Türk bayrağını dalgalandırmayı başardı. Maçlarda acılar içinde mücadele edip sonrasında gözyaşlarına boğulsa da inancıyla rakiplerini devirdiğini belirten Kıyak, hedefinin 2019 yılında şampiyonluk olduğunu belirtti.

“Ayağında da sakatlık olsaydı yine savaşırdı”
Öğrencisinin kırık koluyla maçlara çıkmasına rağmen şampiyonluğu kıl payı kaçırdığını belirten eski milli sporcu ve Kickboks Milli Takım Antrenörü Hasan Fahri Şen, “Gülşah uzun yıllardır spor yapıyor. İçin acıyor ama hayatta her şey olabilir biz inanan insanlarız. Bende kırık elle dünya şampiyonu oldum, yokluklar içinde gittik. Mücadele etmesek bir şey kazanamayacağımızı biliyoruz. Gülşah tek elle de nasıl savaşılacağını biliyor ayağında da sakatlık olsaydı yine savaşırdı. Biz kendisine inandık, güvendik oda bizim inancımızı boşa çıkarmadı” dedi.
Gülşah Kıyak aynı zamanda Wushu branşında da Dünya 3’üncüsü olmuştu.


Haberle ilgili başlıklar: , , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir