MMATÜRK DÖVÜŞÇÜLERUFC

Ahmet Kayretli Kemer İçin Kafese Çıkıyor! Dana White İzlemeye Geliyor!


18 Şubat’ı 19 Şubat’a bağlayan gece “Cage Fury Fighting Championships”de ülkemizi temsil eden Ahmet “The Turk” Kayretli, Horozsiklet Şampiyonu Nick Pace ile karşılaşacak.

Nick Pace eski bir UFC ve Bellator dövüşçüsü ve kemeri son maçında Ricky Bandejas’ı yenerek kazandı.

ahmet kayretli

Ahmet Kayretli ise 200’ün üzerinden amatör kickboks maçına çıkmış biri ve MMA kariyerinde 6-1’lik bir skora sahip. İlk maçını kaybeden Kayretli üst üste 6 maç kazanmış durumda.

Kayretli ABD basınına verdiği röportajda kemeri kazanarak UFC yolunu açmak ve Türkiye’yi UFC’de temsil etmek istediğini söylemiş ve Dana White’a da basın aracılığıyla mesaj göndermişti.

Çarşamba günü ise önemli açıklama geldi ve Alliance MMA Başkanı Rob Haydak haftasonu seyirciler arasında Dana White’ın da olacağını açıkladı. Bilindiği üzere White az bilinen şirketlerin maçlarına gidip yetenekleri keşfediyor ve “Lookin’ For A Fight” programıyla bunları seyirciye sunuyor. Bu programın son zamanlarda çıkardığı en önemli yetenek Mickey Gall’di.

lookin for a fight

White’ın gelişi kuşkusuz dövüşçüler üzerinde bir baskı oluşturacaktır ama UFC’nin sahibine bu kadar yakın olmak da kariyer için bir dönüm noktası olsa gerek. Ahmet Kayretli’ye başarılar diliyoruz.


0 0 vote
Article Rating

Yıldırım Hakan Savcı

“Anderson Silva — you absolutely suck!”

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu