MMATÜRK DÖVÜŞÇÜLERUFC

Alptekin Özkılıç: “Bu Daha Başlangıç”


UFC on FOX: Uyenoyama v Ozkilic

Doğma büyüme İstanbullu Alptekin Özkılıç, Long Island’a John Lineker’la karşılaşmaya geliyor. Özkılıç, geçen kıştan beri çalıştırıcısı Keith Trimble ile beraber Bellmore Kickboxing Academy’de çalışmalarını sürdürüyor. Trimble’ın çalıştırıcılığındaki ilk maçı UFC Fight Night 45’te 7 numaralı tüysıklet John Lineker karşısında olacak.

Özkılıç “İlk Türk UFC dövüşçüsü olarak tarihin bir parçası olmak aşırı derecede heyecan vericiydi. Bu benim için bir onur, bir rüya gerçek oluyor, ama hiçbir şey bitmiş değil. Bu daha ilk adım.”diye konuştu.

Özkılıç, 2004 yılında kolejde güreşmek için Türkiye’den Amerika’ya taşındı. Özkılıç,bunun hem güreşip hem de eğitimine devam etmek açısından kendisini cezbeden bir fırsat olduğunu ifade etti.

Ailesi, kendisinin başta güreşmesine sıcak bakmayıp tereddüt etse de sonrasında ona desteğini eksik etmemiş.

MMA kariyerine 20102da başladı ve dokuz maçta sekiz galibiyet aldı. En büyük galibiyeti 2013 Mayıs ayında Antonio Banuelos’u 30 saniyede teknik nakavtla yenmesiydi.

UFC’deki çıkışını Aralık ayında Sacramento’da Darren Uyenoyama’yı yenerek yaptı.

Çalıştırıcıs Trimble, Özkılıç için “Dahi bir çocuk. Çok saygılı. Sadece dinliyor. Bazen ‘Ben şöyle yaparım, ben böyle yaparım’ diyen kişiler çıkıyor. O, asla böyle biri değil. Susan ve ne dersen onu yapan bir çocuk. Sıkı çalışıyor. Çalıştırması kolay birisi.”ifadelerini kullandı.

Özkılıç, bu maçı ülkesini ve bayrağını temsil etmek için bir onur olarak  görüyor ve insanların bu maç konusunda oldukça heyecanlı olduğunu dile getiriyor.

“Bu benim en büyük maçım, en iyi 10 dövüşçüden biriyle karşılaşacağım. Bu maçtan alacağım galibiyet en iyi on dövüşçünün arasına taşıyacak.”

Bu maçın kendisine 2015’te tüysıklet şampiyonluk maçlarına çıkabilmek için bir basamak olmasını umuyor. Hayali bir amaç değil bu. Şampiyon Demetrious Jackson da son iki yılda listedeki altı dövüşçüyü yendi.

“Bu bir başlangıç.”dedi Özkılıç.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu