Anderson Silva Geleceği Hakkında Konuştu. Emekli Olacak mı?


anderson-silva

Geçen aylarda doping yaptığı tespit edilen Anderson Silva, bu konu hakkında konuştu.

UFC tarhininin en büyük şampiyonlarından biri olan Anderson Silva, emekli olmayı düşünmediğini yakında geri döneceğini söyledi.

Instagram hesabından konuşan Anderson Silva, şunları söyledi:

Ben yürürken tanrının beni ne kadar güçlendirdiğinin farkındayım. Bu çok uzun bir yolculuktu, çocukken Curitiba’da mahallenin sokak aralarında oyunlar oynadığımı hatırlıyorum.  Bu yaşadığım herşeyi, büyük kararlılıkla, iradeyle ve onurla inşa ettim. Halkıma dünya şampiyonluk kemerini vermek için yüreğimi ortaya koydum. Hepinize herşey için çok teşekkür ediyorum. Bana güç veren herkesi seviyorum. Takımı, cinsiyeti, dini, ırkı, cinsel tercihi önemli olmaksızın herkesi çok seviyorum. Halkıma teşekkür ediyorum. Henüz bitmediğinden emin olabilirsiniz. Dövüşmeye devam edeceğim sadece Tanrı istemediği zaman duracağım. Şundan emin olabilirsiniz, kesinlikle geri döneceğim.

Son maçına 2017’nin şubat ayında çıkan Anderson Silva, geçen kasım ayında Kelvin Gastelum ile karşılaşacaktı fakat doping testinin pozitif çıkmasından dolayı maça çıkamamıştı. Silva’nın ceza alıp almayacağının yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor. 42 yaşındaki dövüşçünün 1 -2 yıl arası bir ceza alacağı tahmin ediliyor.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

10 Yorum - "Anderson Silva Geleceği Hakkında Konuştu. Emekli Olacak mı?"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Muhammet YALÇIN
Üye
Muhammet YALÇIN

Bırak artık be Anderson, kazanacağını kazandın bu yaştan sonra bir başarı gelmesi imkansıza yakın. Eşik sporucusu olarak devam etmeni istemem. Umarım en kısa zaman da doğru kararı verirsin. En azından bence doğru olan kararı..

GGG
Üye
★★
GGG

Uzun süreli bir ceza almasa, hatta ceza almasa, Georges St-Pierre’le epik bir maç yapsalar, çok iyi olurdu

Prorsum
Üye
★★
Prorsum

Silva 50 yaşına kadar dövüşebilir benim icin no problem onu daha çok izleme fırsatı bulmuş olurum o her şeyiyle bu spor’u parlatmış spektaküler bir savaşçı tekniğin ve kıvraklığın et’e kemiğe bürünmüş hali yürüyedur spider

GGG44
Üye
GGG44

ama son dönemleri kötü arka arkaya kaybetmesi üzdü sevenlerini daha fazla yara almadan bıraksın bence Chris Weidman a arka arkaya iki kere ardından Michael Bisping e ardından Daniel Cormier e yenilmesi kötü oldu son maçını kazanmıştı ama yeter demesi lazım

Roman
Üye
Roman

SEN DESENE ŞU İŞE PARA ICIN KAYBETSEM DE DOVUSURUM DIYE, MUHTEMELEN FAKIRDI. ÇOĞU BREZILYALI NIN OLDUĞU GİBİ.

cemil aslan
Üye
cemil aslan

helal olsun anderson silva. güzel konuşmuş.

Prorsum
Üye
★★
Prorsum

Tabii ki para için dövüşecek, öpücüğüne dövüşen duydunuz mu? son maçlarını kaybetmesi bundan sonrakileri kaybedeceği anlamına gelmez yelkenkeri indirtmeye ne meraklısınız. Allahtan federer, nadal ve geri dönmeyi başaran onlarca şampiyon sizin gibi düşünmüyor.

Georges Saint Pierre
Üye
Georges Saint Pierre
dostum anderson silvayı bende çok severim bana gsp le birlikte mma yi sevdiren adamlardan biri ama son maçlarında gördükki artık eski silva yok bu çok doğal adam artık 42 yaşında hiçbir insanın 27-28 yasındaki haliyle 42 yaşındaki hali bir olmaz buna anderson silva gibi bir efsanede dahil son maçlarında ardı ardına kaybetmesi hayranlarını üzdü bence artık silvanın bırakması lazım
Roman
Üye
Roman

+100

fix1
Üye
fix1

silva, bu güne kadar para kazanamamış olabilir. eskiden şuan ki paralar dönmüyordu. bence isteyen istediği kadar dövüşsün.