MMAUFC

Cris Cyborg: “Beklemeyeceğim”


Kadın MMA dövüşçüleri arasında gayriresmi olarak “pound for pound” 1 numara olarak düşünülen Cris Cyborg son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

May 14, 2016; Curitiba, Brazil; Cris Justino (red) reacts after defending Leslie Smith (not pictured) during UFC Fight Night at Arena Atletico Paranaense. Mandatory Credit: Jason Silva-USA TODAY Sports

Özellikle kilo veremediği için UFC’nin Tüysiklet açmasını istediğini sık sık dile getiren Cyborg, doping meselesi nedeniyle UFC’nin ilk “Kadınlar Tüysiklet” kemer maçında yer alamamıştı. UFC 208’de gerçekleşen maçta Holly Holm ve Germaine De Randamie karşılaşmış ve tartışmalı maçı puanla Randamie kazanmış ve kemeri ele geçirmişti.

Karşılaşma sonrası Cyborg’la dövüşeceğini ancak el ameliyatı olması gerektiğini söyleyen Randamie, daha sonra sosyal medyadan Holm’a rövanş teklif etmişti.

Cyborg dün yaptığı açıklamada, Randamie’i beklemeyeceğini ve 1 numaralı aday olmak için bir maç yapmak istediğini söyledi. Cyborg, Holm ile karşılaşmak istemediğini de ekledi. “Holm son üç maçını kaybetti. Ben uzun süredir kaybetmiyorum. Mantıklı bir eşleşme değil.” dedi.

Cyborg ayrıca Randamie’e gözdağı vermeyi de ihmal etmedi. “Benimle dövüşmeyi istemesi önemli değil, dövüşmek zorunda. 10 yıldır maç kaybetmiyorum. Kemerini savunmaya çıkacağı zaman rakibi ben olacağım. Ben bir MMA dövüşçüsüyüm, o ise sadece tekme ve yumruklarını kullanabilen bir dövüşçü. Her karşılaşmada her duruma hazırlıklıyım. Onun her duruma hazır olup olmadığını benle karşılaşınca göreceğiz.”

Cris Cyborg’un USADA’de devam eden bir soruşturması var ancak UFC Başkanı Dana White yaptığı açıklamada Cyborg’un tedavisi için aldığı ilaçlar nedeniyle testlerde pozitif çıktığını ve ceza almayabileceğini söyledi.

Siz Germaine De Randamie’nin Cyborg’dan kaçmaya çalıştığını düşünüyor musunuz? Anketimize görüşlerinizi bekliyoruz.

Sep 24, 2016; Brasilia, Brazil; Cris Cyborg (red gloves) celebrates defeating Lina Lansberg (blue gloves) during UFC Fight Night at Nilson Nelson Gymnasium. Mandatory Credit: Jason Silva-USA TODAY Sports


0 0 vote
Article Rating

Yıldırım Hakan Savcı

“Anderson Silva — you absolutely suck!”

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fix1
fix1
4 yıl önce

cyborg hak ettiği ufc kemerini artık almalı

Başa dön tuşu