Dana White, Genç Dövüşçünün Gözünün Yaşına Bakmadı!


Dünyanın en büyük dövüş şirketi olan UFC, bir çok rakip şirketi prensiplerine bağlı kalarak ve belirli kurallar koyup bunlara harfiyen uyarak ekarte etti. Bu prensipler sebebiyle bir çok iyi dövüşçüyü kadrosuna almadı, kendi istediklerini yapmayan dövüşçüleri de kadrosundan yolladı.

Bunun son kurbanı genç yetenek Yair Rodriguez oldu. UFC, 2017’nin Mayıs ayında Frankie Edgar’a mağlup olduktan sonra bir daha maça çıkmayan Rodriguez’in Ağustos ayında Zabit Magomedsharipov ile karşılaşmasını istedi. Fakat genç dövüşçü, bu isteği reddetti. Bu olay üzerine UFC başkanı Dana White, Yair Rodriguez ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Geçen günlerde Yair Rodriguez ile Zabit Magomedsharipov’un karşılaşacağı yönünde haberler çıkınca Rodriguez, “Yalan haber” diye tweet atmıştı. Dana White, yaptığı açıklamada buna da göndermede bulunarak; “Adam bir yıldır dövüşmüyor. Ricardo Lamas ile dövüşmeyi reddetti. Sıralamadaki dövüşçülerle maça çıkmak istemiyor mu? Şu anda istediği yere gidebilir. Onun hiçbir faydası yok. O sadece yalan haberlerle uğraşıyor. Bu gerçek bir haber.” dedi.

Yair Rodriguez, UFC’ye 2014 yılında yapılan The Ultimate Fighter: Latin America turnuvasını kazanarak girmişti. Meksikalı dövüşçü, burada 7 maça çıkıp 6 galibiyet almıştı. Rodriguez, tek mağlubiyetini son maçında eski UFC şampiyonu Frankie Edgar’a nakavt olarak aldı.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir