MMAUFC

Derrick Lewis, Travis Browne’u Yok Etti! İşte UFC’den Gecenin Tüm Sonuçları!


ufc halifax

UFC dün gece Halifax, Kanada’da yaptığı şov ile izleyicilere NBA All Star dışında bir alternatif sundu ve şov eğlenceli maçlara sahne oldu.

Gecenin ilk maçlarından toplu sonuçlar şöyle;

  • Gerald Meerschaert, Ryan Janes’i ilk raundda armbar ile pes ettirdi.
  • Thiago Santos, Jack Marshman’i ikinci raundda nakavt etti.
  • Aiemann Zahabi, Reginaldo Vieira’ı puanla yendi.
  • Randa Markos, Kadınlar Strawweight’in 3 numarası Carla Esparza’yı ikiye bir hakem puanlaması sonucunda yendi.
  • Santiago Ponzinibbio, Nordine Taleb’i puanla yendi.

 

Ana kart maçları ise Paul Felder’in, Alessandro Ricci’yi ilk raundun son saniyelerinde dirsek, diz ve yumruk darbeleri ile nakavt etmesiyle başladı.

İkinci maçta geçmişte kemer için Rousey ile de mücadele eden Bantamweight Sara McMann, Gina Mazany’i  74 saniyede pes ettirdi.

Gecenin sıradaki maçında Middleweight’te Kanadalı Elias Theodorou ile Cezar Mutante karşılaştı. Özellikle ikinci raundunda iki isim de oldukça efor sarfedip yorulsalar da maçı sonuna kadar götürmeyi bildiler ve Theodorou 30-27, 29-28 ve 29-28’lik puanlarla galibiyete ulaştı.

UFC’nin son dönemlerde en çok yeteneği barındıran sikleti haline gelen Tüysiklet ise yeni bir isim daha kazandı. UFC’de ilk maçına Gavin Tucker “Cody Garbrandtvari” tarzı ile, özgüveni ile hem seyircileri hem de jüriyi etkilemeyi başardı ve üç 30-27’lik skor kartı ile Sam Sicilia’yı yendi.

Eski Welterweight şampiyonu Johny Hendricks son dönemlerde yaşadığı kilo verme sıkıntıları nedeniyle ve yaşadığı düşüş nedeniyle temiz bir sayfa açma adına Middleweight’de dövüşmeye başlamaya karar vermişti. Bu sikletteki ilk maçında Hendricks, tecrübeli isim Hector Lombard’la karşılaştı. Hendricks maçı puanla kazandı ve skorunu 18-6 yaptı.

Gecenin ana maçında 5 maçtır kaybetmeyen Derrick Lewis ile son zamanlarda kayıplarda olan Travis Browne ile karşılaştı.

Browne ilk raunda etkili başladı ve özellikle vücuda çalışarak Lewis’e büyük sıkıntılar yaşattı. Bu tehlikeleri savuşturmayı başaran Lewis köşesine geldi ve aldığı talimatlarla ikinci raunda fırtına gibi başladı.

Burada bir dipnot düşmekte fayda var, Lewis 3-4 kere karnını tutarak kaçmak zorunda kaldı ilk raundda. Herkes bunu aldığı darbelere bağlarken Lewis olaya basın toplantısında açıklık getirdi, “Kakam gelmişti ve ulusal TV’de altıma yapmak istemiyordum.”

İkinci raundda mesafeyi kapatan ve kendi planını uygulamaya koyan Derrick Lewis, Travis Browne’u kafese sıkıştırdı ve bombardımana başladı. Ardarda darbelerden kaçmayı başaran Browne yediği bir kontra ile yere yığıldı ve “ground and pound” ile Lewis fişi çekti. Hakem araya girerek maçı bitirdi. Böylece Derrick Lewis üst üste 6.galibiyetine ulaşırken Travis Browne son 7 maçının 5’inden mağlubiyetle ayrılan taraf olmuş oldu.

 

 


0 0 vote
Article Rating

Yıldırım Hakan Savcı

“Anderson Silva — you absolutely suck!”

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu