MMAUFC

Doping Soruşturması Sonuçlandı ve Cyborg’un Kaderi Belli Oldu!


Yaklaşık 2 ay önce Amerikan Anti Doping Ajansı (USADA) rutin uyguladıkları testlerden birinde Cris Cyborg’un potansiyel bir doping ihlali yapmış olabileceğini farkettiklerini açıkladı ve Cyborg hakkında inceleme başlatıldı.

2011’de Yamanaka’yı yendikten sonra “steroid” kullandığı ortaya çıkınca 1 sene ceza alan Cyborg hakkında herkes şüpheyle bakmaya ve cezasının ağır olacağı konuşulmaya başlanmıştı.

UFC’nin “Kadınlar Tüysiklet” hamlesi de USADA’nin bu açıklamasıyla Cyborg’suz başlamış ve sikletin kraliçesi maçı kenardan izlemiş ve Germaine De Randamie kemere uzanmıştı.

Invicta FC Tüysiklet Şampiyonu ve UFC dövüşçüsü Cyborg ile ilgili açıklama dün gece geldi. USADA, Cyborg’un testlerinde rastlanan maddeyi “tedavi amaçlı kullanım istisnası” olarak değerlendirdi ve Cyborg’un ceza almasına gerek görülmediğini, dövüşmesinde herhangi bir sakınca bulunmadığını açıkladı.

Böylece Cris Cyborg’un UFC Tüysiklet kemeri için önünde yasal bir engel kalmamış oldu. Şimdi UFC’nin vereceği karar bekleniyor. Germaine De Randamie Holm ile rövanşa mı çıkacak yoksa Cyborg’a karşı kemerini mi koruyacak?


0 0 vote
Article Rating

Yıldırım Hakan Savcı

“Anderson Silva — you absolutely suck!”

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu