MMAUFC

Dövüş Şirketi UFC 4 Milyar USD’ye Satıldı. Peki Kimler Aldı UFC’yi?


ufc satıldı

ABD merkezli karma dövüş sporları organizatör şirketi Ultimate Fighting Championship (UFC) 4 milyar amerikan doları karşılığında (yaklaşık 12 milyar TL) satıldı.

Son günlerde bu yönde çıkan iddialar UFC’nin Başkanı Dana White’ın satın almayı doğrulaması ile resmiyet kazanmış oldu.

Hollywood’un önde gelen yetenek ajanslarının başında gelen WME-IMG’nin de aralarında bulunduğu bir konsorsiyuma satılan UFC’nin eski patronları Lorenzo ve Frank Fertitta’nın şirketle ilişkisinin sona erdiği, White’nin ise şirketteki görevine devam edeceği açıklandı.

Abu Dhabi yatırımcısı ise hala UFC’deki yüzde 10’luk hisseni koruyor.

İlk etkinliğini 12 Kasım 1993 tarihinde Denver, Colorado’daki McNichols Sports Arena’da yapan UFC, dövüş sporlarında yaptığı atılımlar ile son 10 yılda dünya genelinde hatırı sayılır bir izleyici kitlesinin sahibi olmuştu.

Pazardaki payını artırmak için rakip şirketlerin de peşine düşen UFC, sektördeki rakiplerinin promosyonu olan Pride, World Extreme Cagefighting, Strikeforce ve EliteXC’yi bünyesine katarak tek olma yolunda en büyük adımı atmıştı.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mirza
mirza
4 yıl önce

Türkiyede de yayınlasalar maçları güzel olur aslında.

ANIL
ANIL
4 yıl önce

KEŞKE UFC YAYINLARI TÜRKİYEDE OLSA VE BİLGEHAN ABİ SUNSA. İSTİSNA 1-2 BÜYÜK BOKS MAÇI HARİCİNDE TÜM BOKS MAÇLARINDAN DAHA FAZLA İZLENİR.

Başa dön tuşu