Dünya Şampiyonu Kadın Boksör MMA’e Geçiyor!


amanda-serrano

MMA dünyasından bir çok dövüşçü boksa geçmek isterken bokstan MMA’e dünya şampiyonu bir isim geçiş yapma kararı aldı.

5 siklette dünya şampiyonluğu yaşayan Porto Rikolu Amanda Serrano, bokstan MMA’e geçmeye karar verdi. Serrano, Mart ayında MMA’deki ilk maçına çıkacağını açıkladı.

Amanda Serrano, “Mart ayında ilk maçıma çıkacağım. Normalde Şubat ayında geçiş yapacaktım ama 20 Ocak’ta maça çıkmam teklif edilince Mart ayına erteledim. Fakat şu ana kadar 20 Ocak’taki maç için bir rakip çıkmadı.” dedi.

amanda-serrano-2

29 yaşındaki kadın boksör, bir çok kişinin kendisiyle karşılaşmayı istemediğini bu yüzden MMA’e geçmeye karar verdiğini söyledi. Serrano, “Ana Laura Esteche ile karşılaşmak istemiştim çünkü o bir üst sikletin şampiyonuydu. Onu yenip bir siklette daha kemer kazanmak istiyordum. Fakat o kabul etmedi. Bir çok boksör benimle maça çıkmak istemiyor. Şundan eminim ki kafeste bir çok dövüşçü benimle karşılaşmak isteyecek.” dedi.

Amanda Serrano, boks kariyerinde 36 maça çıktı 34 galibiyet 1 mağlubiyet ve 1 beraberlik aldı. Serrano, kariyerindeki tek mağlubiyeti İsveçli eski dünya şampiyonu Frida Wallberg’den aldı. Porto Rikolu dövüşçü, kadınlar boksunun P4P listesinde yukarılarda bulunuyor.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

4 Yorum - "Dünya Şampiyonu Kadın Boksör MMA’e Geçiyor!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Kızılderelı
Üye
Kızılderelı

Kondisyon süper bir boksör sanırım 3 veya 4 ayrı siklette şampiyon olmuş

GGG44
Üye
GGG44

bu kadın ayakta bir dövüşmakinesi ama yerde işi çok zora girebilir.

GGG44
Üye
GGG44

burda dahice konuşuyon 🙂 boks yazılarında trollce anlamdım seni rebel 🙂

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★
Tek Kral Deontay Wilder

milleti trollüyor işte ..ne zevk alıyosa … yeri geldimi 40 sene önceki maçları sanki canlı izlemiş gibi anlatıyor yaşıda 15 bu çocuğun…