Dünya Şampiyonu Kağıt Toplayıcılığına Devam Ediyor


kadir dalkıran 1

Amatör MMA’de dünya şampiyonu olan Kadir Dalkıran, geçimini hala kağıt toplayıcılıkla sağlıyor.

Kadir Dalkıran, kazandığı şampiyonluktan sonra bir çok kişinin kendisine sponsorluk ve yardım sözleri verdiğini fakat bu sözleri yerine getirmediklerini söylüyor. Genç sporcu, “Kağıt ve karton toplayarak günde 30-40 lira arasında para kazanıyoruz. Dolayısıyla değil şampiyon gibi yaşamak, kazandığımız para ile karnımızı doyurmakta güçlük çekiyoruz.” dedi.

19 yaşındaki Kadir Dalkıran, Yalova’nın Bağlarbaşı Mahallesi’nde bir gecekonduda annesi, babası ve ilkokula giden kardeşleri ile yaşamını sürdürüyor. Kadir, çöpe atılan kağıt ve kartonları toplayıp satarak aile bütçesine destek oluyor. Bu zor şartlar altında yaşamını sürdüren Kadir Dalkıran,  7 kez Türkiye ve 1 kez de dünya şampiyonluğu kazandı.

kadir dalkıran

Geçimini sürdürmek için gündüz kağıt topladığını, idmanlarını ise akşamları yaptığını söyleyen Kadir Dalkıran, “Katıldığım yarışmalarda 7 kez Türkiye şampiyonu oldum. 1 kez de Avrupa üçüncülüğü kazandım. Antalya’da geçtiğimiz Mart ayında yapılan Dünya şampiyonasında Rus rakibimi yenerek Dünya şampiyonu oldum.” dedi.

Kazandığı şampiyonlukla ülke gündemine gelen Kadir Dalkıran, bir çok kişinin kendisine ve ailesine yardım sözleri  verdiğini fakat şarkıcı Demet Akalın dışında kimsenin kendisine destek olmadığını söyledi. Dalkıran, “Bu bende büyük hayal kırıklığı yarattı. Çok üzüldüm. Şampiyon olmadan önceki işime devam ediyorum. Kağıt toplayarak günde 30-40 lira para kazanıyoruz. Değil şampiyon gibi yaşamak ailemi zor geçindiriyorum.” dedi.

kadir dalkıran

MMA Yalova il temsilcisi ve Kadir Dalkıran’ın antrenörü İbrahim Yıldız da verilen sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi. Yıldız, “Kadir’i dünya şampiyonu olarak çıkardık. Bu bizim beklediğimiz bir şeydi. Medyada yer aldık, bir çok programa katıldık. Kadir ile ilgili sıkıntıları dile getirdik, hangi şartlarda bu sporu yaptığını anlattık. Onun gibi sporcuların sesi olduk. Ancak beklediğimiz geri dönüşler sağlanmadı. Biz Kadir için sponsor desteği istemiştik. Bir çok profesyonel ve amatör sporculara normal şartlarda yapılan sponsorluk desteğini Kadir için de istedik fakat bu konuda ülkemiz sessiz kaldı. Yeterli desteği alamadığımız için hayal kırıklığına uğradık.” dedi.

Bütün bu zorluklara rağmen idmanlarını aksatmayan Kadir Dalkıran, hedefinin bu sporda dünyanın en iyi organizasyonlarına çıkmak ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyledi.

Kadir Dalkıran, geçen yaz aylarında Rus MMA şirketi ACB ile sözleşme imzaladı. Genç sporcu, ilk profesyonel MMA maçına geçen yaz Antalya’da yapılan ACB 64’te Kenan Dzhafarli karşısında çıkmış ve rakibini ikinci rauntta submission ile mağlup etmişti. Kadir Dalkıran, sıradaki maçına 23 Şubat’ta Dubai’de yapılacak ACB 81’de Shoaib Yousaf karşısında çıkacak.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

10
Yorumlar

7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Gencoahmet kurtClaymakerFatihhhBig George Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Gennady Mustafa
Üye
★★★★
Gennady Mustafa

hayat şanslı doğanlara gülüyo işte, bu şekilde bir yerlere gelebilenlere de destek çıkılmıyo, inş kendi başına iyi işler yapabilir

Tek Kral Deontay Wilder
Üye
★★★★★
Tek Kral Deontay Wilder

inşallah ..

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

biraz daha dişini sıkar yol katedersen o yavş. menagerler kuyrugundan ayrılmaz.merak etme ne zaman para akmaya başlar o zaman etrafın kalabalıklaşır.

Thereem
Ziyaretçi
Thereem

badboy nakavt olduğu maç sanırım k-1 kurallarına göre yapılıyordu…zaten bu çocuk pek iyi bir striker değil…yıldırım oğuzu beğendim ama…gerçekten çok pro kaldı ayakta kadire karşı…

Big George
Üye
★★★★
Big George

Yahu çocuğun kağıt toplayıcılığına niye değinilip duruyor? Anlamıyorum tamam herkes biliyor çocuk kağıt toplayıcı…

Niye devamlı devamlı kaşır gibi bunu gündeme getirmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

Joshua da çatı ustası o zaman onu da yazın.

Fatihhh
Üye
Fatihhh

kolay gelsin vala türkiye şartlarında işi gerçekten çok zor yani sporcu yetişmiyor diye yakınıyoruz kendi başlarına birşeyler yapan insalarında elinden tutamıyoruz yolun açık olsun kadir kardeş umarım hak ettiği desteği bulursun iyi bir sporcu olarak ülkemizi temsil edersin 🙂

Big George
Üye
★★★★
Big George

İki seferdir üst üste siteden yorumlarım kaldırılıyor. Bu artık yeter dedirtti. Eleştirel yoruma tahammül edemeyecekseniz bu işi yapmayın.

Ben siteye bir daha yazmamayı düşünüyorum, buradan sevdiğim ve sevmediğim tüm kullanıcılara haklarını helal etmesini diliyorum. Güzel fikirler paylaştık karşılıklı, birbirimize bir şeyler kattığımızı düşünüyorum.

Ama artık buranın o konuda sağlıklı bir ortam olduğunu düşünmüyorum.

Bir gün burası daha iyi bir yer olursa belki dönerim.

Claymaker
Üye
★★★★
Claymaker

Aynısı benimde başıma geldi
Bende defalarca burayı bırakmayı düşündüm

Çok uzun şeyler yazmayacağım ama şunu bil burada sana tahmin ettiğinden fazla saygı duyan insan var
Hayatında hiçbirşey yolunda gitmesede kendi yoluna gitmeyi doğru bildiğini söylemeyi bırakma

J.Parker
Üye
★★★★★
J.Parker

+1

Genco
Üye
Genco

sponsor bulmak için yapılmış tiyatro haber..