MMA

GSP vs Khabib! Heyecan Verici


Karma dövüş sanatları (MMA) efsanelerinden eski şampiyon Geroges St-Pierre (GSP), yenilgisiz UFC Hafif Sıklet Şampiyonu Khabib ile maç yapması halinde tekrardan kafese döneceğini açıkladı. GSP’nin aklında tek bir isim var o da “Khabib”.

GSP, “Bir dövüşçü olarak en heyecan verici şey; yenilmez olan adamı durdurabilmektir.” diyor. GSP’ye göre en iyi rakibin Khabib olduğunu düşünüyor ve onunla maç yapmayı istediğini söylüyor.

UFC Başkanı Dana White, 29-0’lık MMA skoruyla emekli olan Tartışmasız UFC Hafif Sıklet Şampiyonu Khabib Nurmagomedov’un son büyük bir maç için geri döneceğini söylemişti. UFC şirketi, Dana White, Khabib’e 100 M $ ödemesi halinde, Khabib’in kafese geri dönebileceğini de açıklamıştı. Khabib ise; Conor McGregor’a veya daha önce yendiği bir başka rakibi olan Dustin Poirier’e bir rövanş teklif etmeyeceği konusunda kesinlikle ısrar ediyor. Çünkü ikisini daha önceden pes ettirdiğini ve bu maçlara ilgisi olmadığını dile getirmişti. Khabib bir basın toplantısında yer aldı ve sadece annesi isterse geri dönüş yapabileceğini söyledi.

Khabib ile UFC Başkanı Dana White buluşması gerçekleşti. 

Bu buluşmada neler ele alınacak, tüm dövüş dünyası merak etmekte. Khabib’in menajeri Ali Abdelaziz bu konuyla ilgili bir sinyal verdi. Bu buluşmadan hemen sonra Khabib’in menajeri Ali Abdelaziz, tweet attı. 

Khabib’in Menajeri Abdelaziz de Sinyal Verdi!

Ali Abdelaziz

Abu Dabi’de buluşan ve Khabib ve Dana White için; Abdelaziz, Twitter üzerinden “GSP” şeklinde yazdı. Çünkü UFC’nin efsane dövüşçülerinden 39 yaşındaki GSP, Khabib’e meydan okumuştu. Sadece Khabib ile karşılaşması durumunda geri dönüş yapacağını açıklamıştı.

Sizin Favoriniz Kim?

Sizce olası bir Khabib vs GSP maçında favoriniz kim olurdu? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtin.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu