MMAUFC

Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor’a Ateş Püskürdü!


khabib-nurmagomedov-conor-mcgregor

Conor McGregor’un 2 siklette şampiyonluk almasına rağmen hiç ünvan koruma maçına çıkmaması büyük tepki çekmeye devam ediyor. Bu duruma son tepki gösteren isim Khabib Nurmagomedov oldu.

Dağıstanlı dövüşçü Khabib Nurmagomedov, UFC’nin Conor McGregor’un kemerini elinden alması gerektiğini söyledi. Nurmagomedov, “Conor McGregor, sakat değilse kemerini koruması gerekir. Bir şampiyonun kemerini 1 yıldan fazla bir süredir korumaması çok kötü bir şey. Conor, bu kemeri hiç korumayacak. UFC, onun isminden kâr sağladığı için kemerine dokunmuyor. Artık UFC’nin bu kemeri ondan alıp Tony Ferguson’a vermesi gerekir.” dedi.

Khabib Nurmagomedov, Georges St-Pierre’nin kemeri kendi isteğiyle bırakmasını Conor McGregor’a örnek gösterdi. Nurmagomedov, “Şampiyon olduğunuzda herhangi bir sakatlığınız yoksa kemeri savunmak zorundasınız. GSP’nin hareketini çok beğendim. Ünvan koruma maçına çıkamayacağını anlayınca sikletteki diğer dövüşçüleri düşünerek kemeri boşa çıkardı. Gerçek bir şampiyona yakışan davranış budur.” dedi.

Artan bu tepkilerden sonra UFC’nin Conor McGregor’u ünvan koruma maçına çıkması için zorlayacağı çıkmadığı taktirde ise kemeri geçici şampiyon Tony Ferguson’a vereceği konuşuluyor.


0 0 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
TÜRK
TÜRK
4 yıl önce

İYice şaklabana döndü harbiden götü tavan yaptı conorın. Cok seviyorum kendisini ama ayar olmaya başladım

Sugar Ray Robinson
Sugar Ray Robinson
4 yıl önce

Khabib>conor

cemil aslan
cemil aslan
4 yıl önce

habib artık conoru boş vermeli. zaten conor bu gidişle farklı alanlarda olacak. dana amcası ona farklı yerler ayarlar yine. habibin hedefi fergusonu yenip kemeri almak olmalı.

Başa dön tuşu