Khabib Nurmagomedov’dan UFC’ye Karşı Sert Açıklama! “Eğer Zubaira’yı Gönderirseniz..”


UFC 229’daki Khabib Nurmagomedov – Conor McGregor maçının yankıları sürmeye devam ediyor. Son olarak Khabib Nurmagomedov’dan UFC’ye karşı çok sert bir açıklama geldi.

Khabib Nurmagomedov, Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. Khabib, Conor McGregor’a saldıran Zubaira Tukhugov konusunda UFC’yi uyardı.

Khabib Nurmagomedov, eğer UFC Zubaira Tukhugov’un sözleşmesini feshederse kendisinin  de UFC ile olan sözleşmesini yırtıp atacağını belirtti. Khabib, olayda ilk vuranının Zubaira değil Conor olduğunu bunun videolarda net bir şekilde göründüğünü söyledi.

Khabib Nurmagomedov’un açıklamalarının tamamı şöyle:

UFC’ye hitap etmek istiyorum

Onlar otobüse saldırıp, insanları yaralarken neden kimseyi kovmadınız? Orada birini öldürebilirlerdi, neden kimse vatanıma, dinime, ulusuma, aileme hakaret edilmesiyle ilgili bir şey söylemiyor?

Her iki takım savaştığında neden benim takımımı cezalandırıyorsunuz?  Bunu benim başlattığımı söylerseniz, bunu kabul etmem, ben onun başlattığı şeyi bitirdim.

Her durumda, beni cezalandırın, Zubaira Tukhugov’un bununla hiçbir ilgisi yok. Sessiz olacağımı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Zubaira’nın dövüşünü iptal ettin bunu Conor’a vurduğu için yapıyorsun. Fakat ilk vuran Conor. Videoyu tekrar izleyin.

Onu kovmaya karar verirseniz, beni de kaybedeceğinizi bilmelisiniz. Rusya’daki kardeşlerimden asla vazgeçmeyeceğim ve kardeşim için sonuna kadar gideceğim. Eğer hala onu kovmaya karar verirseniz, bana da bozulmuş sözleşmemi göndermeyi unutmayın, aksi takdirde ben kendim o sözleşmeyi bozacağım.

Bir şey daha var, paramı saklı tutuyorsunuz. Bununla çok meşgulsünüz, umarım boğazınıza yapışmaz. Biz şerefimizi savunduk ve bu en önemli şey. Sonuna kadar gitmeyi düşünüyoruz.

 


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

22
Yorumlar

15 Comment threads
7 Thread replies
19 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
яσмαηBlackMambafix1ClaymakerYilmaztas Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Keiighthurman
Üye
★★
Keiighthurman

Khabib zaten efsane olma yolunda giderken ufc khabibi efsane yapacak gorulen bu olaylar khabibin yararina olmusa benziyor ki bence bulundugu yeri sonuna kadarda hakediyor

Patlak Wilder
Üye
★★★★
Patlak Wilder

Adam sonuna kadar haklı

Silifkelis1
Üye
★★★★
Silifkelis1

İnasanın bazı değerleri varki onu ayakta tutar khabibde buna çok önem veriyor .eğer arkadaşı için bütün bunları göze almışsa demekki paranında şöhretinde önünde başka şeyler olduğunu insanlara ispat edebilir.

özgür can
Üye
★★★★
özgür can

khabib kültür olarak farklı biri bu adama söverseniz karşılığını alırsınız,adamın değer yargıları var.diğer süzme dövüşçüler gibi değil,bu adamlara sövsende saysanda adamlar geniş etkilenmiyor,bu işin profesyonellikle alakası yok yani.

Chinomaidana02
Üye
★★★
Chinomaidana02

gidin ulan zaten ufcnin kalitesini düşürdünüz tiplere bak sanki taliban kampından kaçmış

яσмαη
Üye
★★★★
яσмαη

Yav he he

BJKArmedForces
Üye
★★★
BJKArmedForces

bu büyük bir davranıştır. khabib takdiri hakediyorsun. aklıma godfather sözü geldi, en zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip olan insandır.

Yilmaztas
Üye
★★★★
Yilmaztas

aynen…

sterlin
Üye
sterlin

bi adam içeri atlayıp sporcuya saldırıyorsa ve bu UFC dövüşcüsü ise kesinlikle men cezası gelir geldide daha önce dışarda olan bir olay ile saha içindeki bir olay khabibin dövüşü gerçekten sıkıcı istediği kadar eleman yensin bu dövüş ile fazla tutmaz ufc zaten jon jones gibi adamlar lazım.

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

onurlu bir adamdan daha fazlası nurmagedov…

Big George
Üye
★★★★
Big George

UFC Khabib’i kaybederse büyük bir pazarı kaybeder. Khabib’i ihraç etmek demek Asya, Doğu Avrupa ve Orta Doğu pazarını kaybetmek demek. Khabib yoksa insanlar UFC izlemez, UFC ürünü satın almaz. Bunlar olmayınca oradaki yatırımcılar da para kazanamayacağı için UFC yayınını kesecekler. Khabib’i ihraç etmek Dana White’ın hiçbir işine yaramaz. Birilerinin gazını almak için bunu yapmayacak zaten kendisi. Bu olay maça çok… Devamını oku »

Big George
Üye
★★★★
Big George

Aynen öyle. Türkiye’de bile gündemden bir türlü düşmedi. Floyd-Pacman maçının yaratması beklenen etkiyi bu maç yarattı. hem de Boks gibi popüler bir spor değil, UFC gibi bir insanlık ayıbı olmasına rağmen.

Lemieux KO
Üye
Lemieux KO

sen spor tarihinde gördüğüm en delikanlı insnalardansın khabib helal olsun fazlasını yapsan yeridir reis !

Prorsum
Üye
★★★★
Prorsum

Khabib öyle ölmezler füze at bznajs kimseye haksızlık etmek istemem bu iş’in kanunu nedir nasıl uygulanır? hiçbir fikrim yok sadece şu’nu söyleyebilirim; khabib’in şu açıklamasında oraya değil buraya ait olduğunu gösteren bir duruş var ve ufc’nin ait olduğu anglosaxon tarzından çok uzak, herşey pahasına aileden taraf olmak, parayı arka plana atıp tüm gemileri yakmak ve bu’nu söylerken “blöf yapıyor” denilemez… Devamını oku »

Mozalva45
Üye
★★★★
Mozalva45

Conor dayak yese ufc izlenme kitlesi artiyor conor yense yine artiyor . Mac icersinde khabib’e dediki bu is abartma. Khabib kan davasina cevirdi işi. En cok kimin işine yaradi dana whyte in yaradi tum islam alemi cihat ilan etmis gibi sevindi. Ama sunu soyliyim conor islam dusmani degil kisisel kavgavgadan dolayi olay bu hale geldi

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

UFC altın yumurtlayan tavuğu kesmez korkmayın ..

Claymaker
Üye
★★★★
Claymaker

bak yalancı khabib
ufc ve dana white’ın dini imanı paradır
müslümansın dininde samimisin buna inanıyorum

ama sende parayı seviyorsun yalan söyleme şimdi

adam otobüse saldırırken kılını kıpırdatmadın ne dava açtın ne açtırdın.

onlar 40 kişiyle gelmeden önce sende bir kişiyi otelde 8 adamla sıkıştırdın.

o küfürlerin mağduriyeti sana +7 milyon takipçi kazandırdı
arkadan saldıran cezasını çekecek sende rövanşa hazırlanacaksın yeme bizi …

Big George
Üye
★★★★
Big George

Dostum bu zevk için yapılacak bir iş mi? Elbette parayı seviyor. 🙂 Khabib kovulmaz ama diyelim ki kontratı yırttı. Geçen gün yapılan Ali yakıştırmasını fazla bulmuştum ama MMA dünyasında Ali kıvamında bir şey olur. Gider Bellator’da falan dövüşür yine yolunu bulur ama UFC yine kendine çeker Khabib’i. Eğer ikisi de kalırsa zaten Ali gibi bir şey olur. Khabib win-winlik bir… Devamını oku »

Claymaker
Üye
★★★★
Claymaker

yaparsa ali falan olamaz kimse ali olamaz

ama benim ve milyonların gözümde efsane olur tükürdüğümü yalarım comandante khabib derim.

fix1
Üye
★★
fix1

habib, bu yaptıkları ile asla ali falan olamaz. lakin ufc bu tavrını devam ettirirse ali olma yolunda ilerler.

fix1
Üye
★★
fix1

ali olur demedim ki, bu olaylarla ilk adımlarını atar belki bu adımlar putine, kadirova kadar ilerleyebilir

BlackMamba
Üye
★★★★
BlackMamba

Ali , Vietnamlılar için ” Onlar bana hiç zenci demediler , ama siz dediniz , hor gördünüz ” diyerek dönemin tek dişli canavarına karşı tüm ezilen hor görülen ırklara yol gösterirken ; Khabib kendi halkını inim inim inleten Putinle diz dize oturuyor . Ha bunun için ayrıca Khabib’i eleştiremem çünkü Rusya adına dövüşüyor . Yani ALİ gibi olma davası Khabib… Devamını oku »