MMA

McGregor – Poirier III İçin Son Durum Ne?


Conor McGregor – Dustin Poirier ikilisi, ilk maçını 27 Eylül 2014’te “UFC178” organizasyonunda yaptı ve Conor McGregor, Dustin Poirier’i  ilk rauntta 1 dakika 46 saniyede teknik nakavt etmişti. Yıllar sonra rövanş maçı yapmaya karar veren ikili, ikinci maçını 23 Ocak 2021’de “UFC257” organizasyonunda yaptı ve Dustin Poirier, Conor McGregor’ı ikinci rauntta nakavt etmişti. Durum “1-1” oldu ve bu ikili, üçüncü maçı yapmaya sözlü olarak anlaştı.

Ariel Helwani birkaç gün önce yaptığı açıklamada: Dustin Poirier – Conor McGregor III maçının, 10 Temmuz’da yapılacak olan “UFC264” kartı için kesinleşmeye yakın olduğunu; anlaşmanın henüz imzalanmadığını veya tam olarak kabul edilmediğini; ancak üç tarafın da bu hafta sonunda sonuçlandırılabileceği konusunda iyimser göründüğünü söylemişti.

Kaynaklar; Dustin Poirier’ın, 10 Temmuz’da yapılacak olan UFC264 organizasyonunda Conor McGregor ile üçüncü maçı yapmak için sözleşmeyi resmen imzaladığını aktardı. McGregor, Poirier’e yenilgisinden sonra üçüncü maça gitmek istediğini açıkça belirtmişti. Resmi duyurunun, resmi prosedürler tamamlandıktan sonra yapılması bekleniliyor. UFC tarihinin en kazançlı organizasyonlarından biri olması beklenen üçlemenin; beş raunt üzerinden yapılması planlanıyor. Kaynaklar; etkinliğin yerinin açıklanmadığını, ancak seyircili olmasını beklediğini söylüyor.


5 1 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu