MMA

McGregor’un Bar’ı Batmak Üzere

Açtığı Bar 2 Milyon Dolar Zarar Etti

Konu Başlıkları

McGregor Batmak Üzere

Conor McGregor, The Black Forge Inn adını verdiği Dublin barını satın alarak yaklaşık 2 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Ancak yeni bir rapora göre bar, son mali açıklamalara göre hâlâ büyüyen sıkıntılar yaşıyor.

McGregor’un sahibi olduğu barı denetleyen şirket Jemi Ventures’ın sunduğu kayıtlara göre, restoran ve bar geçen yıl 432.000 Euro zarar kaydetti, bu da 600.000 ABD dolarının biraz üzerinde bir rakama tekabül ediyor. The Black Forge Inn, barın açılış yılında küresel salgın nedeniyle zorlanmasının ardından 2021’de toplam 1,13 milyon Euro (veya yaklaşık 1,8 milyon dolar) zarar bildirdi.

McGregor'un Bar'ı Batmak Üzere- The Black Forge Inn
McGregor’un Bar’ı Batmak Üzere- The Black Forge Inn

The Independent’ın İrlanda’da bildirdiği mali rakamlara göre, McGregor’un barı, ticari girişimin başlamasından bu yana 2 milyon dolardan fazla zarara neden oldu . Kayıplar birikmiş olsa da Jemi Ventures, Black Forge Inn’e ve tüm varlıklarına 2022 sonunda 4,4 milyon Euro (6,1 milyon $) net defter değeri biçti. İşletmeye sağlanan krediye olan borç tutarı da 5,3 Euro’dan düştü. Rapora göre geçen yılın sonunda milyon avrodan 4,1 milyon avroya çıktı.

Black Forge Inn zarar etmeye devam ederken McGregor, şu anda Forged Irish Stout birasını üreten Dublin’deki Porterhouse Brewery’nin satın alınması da dahil olmak üzere iş alanındaki portföyünü genişletmeye devam ediyor. McGregor bira markasını daha önce Proper No. 12 viskiyi piyasaya sürdükten sonra kurdu; son derece popüler bir likör olan ve sonunda 600 milyon dolarlık bir fiyat etiketi karşılığında Proximo Spirits’e satıldı.

Ortaklarıyla yaşanan ayrılığın ardından McGregor’un satıştan 130 ila 150 milyon dolar arasında bir gelir elde ettiği ve bunun, 2021’de Forbes’un dünyanın en yüksek ücretli sporcuları listesinde üst sıralarda yer almasına yardımcı olduğu bildirildi. Eski iki bölümlü UFC şampiyonu, sahip olduğu mülk üzerinde 200 üniteye sahip olacak yeni bir apartman binasını da içeren emlak portföyünü genişletmeye de devam etti.

Başka bir deyişle, barının 2 milyon dolardan fazla kaybı, iş imparatorluğunu kurmaya devam eden McGregor’un bütçesini sarsmayacak. Dövüş kariyerine gelince, McGregor şu anda 2024’ün başlarında Michael Chandler’a karşı aksiyona geri dönmeyi hedefliyor ve bu da kuşkusuz banka hesabına birkaç sıfır daha ekleyecek.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.