Murat Kazgan Çok İddialı Geliyor! İşte Sıradaki Maçı..


Türkiye’de MMA sporunun gelişmesi için en çok emek veren insanlardan biri olan ve ülkemizi uluslararası arenada temsil eden Murat Kazgan kafeslere geri dönüyor. 

Murat Kazgan, 30 Mart’ta Moskova’da yapılacak Fight Nights Global 85 gecesinde kafese girecek. Kazgan, Rumen dövüşçü Andrei Ciubotaru ile karşı karşıya gelecek. 32 yaşındaki dövüşçümüz, bu maçla birlikte 1,5 yıl sonra kafeslere geri dönmüş olacak.

Murat Kazgan, bu maça Türk halkını ve bayrağını temsil etmek için çıkacağını söyledi. Kazgan, “Geri döneceğim için çok heyecanlıyım. 30 Mart yılın en büyük dövüş gecesi. Bunun bir parçası olacağım için çok mutluyum. Burada sadece kendin için değil Türk halkı ve bayrağı için de dövüşeceğim. Bütün ülkemi arkamda hissediyorum.” dedi.

Murat Kazgan, bu maçtan sonra Avrupa’nın en büyük şirketlerinden biri olan Fight Nights Global’ın Türkiye’ye karşı olumlu bir bakış kazanacağını söylüyor. Kazgan, “Ben hazırım. Bu maçtan sonra Fight Nights Global şirketi Türklerin bu spora olan ilgisini anlayacak. Türkiye’de bir organizasyon yapmayı isteyebilirler. Böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyarız. Türkiye’de insanlar futbolu seviyor, dünya çapında ünlü takımları ve oyuncuları var. Fakat Türk halkı Osmanlı İmparatorluğu’ndan beri savaşçı olmuştur. Mücadele bizim ruhumuzda. MMA, dünyada olduğu gibi bizde de adım adım büyüyor.” dedi.

Jiu Jitsu’da siyah kuşak sahibi olan Murat Kazgan, kariyeri boyunca üst düzey isimlerle antrenman yapma fırsatı bulduğunu belirtti.Tecrübeli dövüşçü, “Ben Jiu Jitsu’da UFC dövüşçüsü Pedro Munhoz’un öğrencisi olarak siyah kuşak sahibiyim. Asya’da yılın en iyi submissionu ödülünü aldım. Dünyanın her yerinden en iyi dövüşçülerle antrenman yapıyorum. Şu anda American Top Team’de çalışıyorum. Kendimi övmüş gibi olmak istemiyorum fakat bana orada “Pitbulların Lordu” diye hitap ediyorlar.” dedi.

Murat Kazgan, Türkiye’deki ününü dünyaya da taşımak istediğini söyledi. Kazgan, “Ben Türk MMA tarihini yazan adamım. ‘Men’s Health’ ve ‘Men’s Fitness’ dergilerinin kapağında yer aldım. Bir çok gazetenin ilk sayfasındaydım. Ünlü TV şovlarına konuk oldum. Şimdi ismimi bütün dünyaya duyuracağım.” dedi.

Kariyerine 2009 yılında başlayan Murat Kazgan, 5 profesyonel maça çıktı. Bu maçlardan 2 galibiyet 2 mağlubiyet ve 1 beraberlik aldı. Kazgan, son maçına Çin’de Mu Gyeom Choi karşısında çıkmış ve rakibine teknik nakavt ile mağlup olmuştu.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

4
Yorumlar

4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Derelijoshua 20GGGLeft Hook nd Ko Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Left Hook nd Ko
Üye
★★★★
Left Hook nd Ko

iyi niyetli ve sempatik adam ama ne yazık ki kalbur üstü sporcu değil. pek beğenmiyorum.

GGG
Üye
★★★★
GGG

Bu nasıl bir ego’dur ya. Türk sporcuların hepsinde var. Bu hastalıktır, tedavi edilmesi gerekir, aksi takdirde başarıya asla ulaşamayız.

joshua 20
Üye
★★★
joshua 20

arkadaşlar ben bu sitede yeni burdan herkese slmlar

Dereli
Üye
Dereli

Murat Kazgan 2010 senesinde kuzenimle birlikte ortak olarak almış olduğumuz evde yine 2010 senesinde 7 ay kiracımız oldu kuzenim aldığımız eve yakın oturduğu için Murat Kazgan la o muhatap oldu oturmuş olduğu 7 ay boyunca elektrik aboneliği yapmamış ve bedava elektrik kullanmıştır evden taşındıktan sonra yeni kiracı elektrik idaresinden arayıp abonelik yapmıyorlar 280 TL borç görünüyor diyince ortaya çıktı kendisini… Devamını oku »