MMA

Nate Diaz, Uzun Bir Aradan Sonra Geri Dönüyor! Rakibi ve Maç Tarihi Açıklandı!

24 Ekim 2020’de yapılan UFC254’te UFC Hafif Sıklet Şampiyonu Khabib, Geçici Hafif Sıklet Şampiyonu Justin Gaethje’yi “triangle choke” hareketi ile pes ettirip Tartışmasız Hafif Sıklet Şampiyonu olmuştu. Khabib, bu maçtan sonra emekliliğini ilan etmişti. Yaklaşık iki hafta önce UFC Başkanı Dana White, Khabib’in emekliliği hakkında yaptığı açıklamada son noktayı koymuştu. Resmi açıklama ile Khabib, emekli oldu ve UFC Hafif Sıklet Unvanı boşa çıkartılmıştı.

Boşa çıkartılan UFC Hafif Sıklet Unvanı için “Charles Oliveira – Michael Chandler” müsabakası 15 Mayıs’ta yapılması planlanan UFC262 kartına ayarlanmıştı. Charles Oliveira – Michael Chandler mücadelesi, UFC262’nin ana maçı olacak.

Nate Diaz, uzun bir aradan sonra tekrar kafese dönüyor. Nate Diaz, son maçını 2 Kasım 2019’da Jorge Masvidal ile yapmıştı. Doktor, Diaz’a maça devam edememe kararı vermişti ve üçüncü rauntta teknik nakavt ile kayıtlara geçerek Jorge Masvidal maçı kazanmıştı. Nate Diaz, Leon Edwards ile karşılaşacak. Leon Edwards, son maçını 13 Mart 2021’de Belal Muhammad ile yapmıştı. Edwards, parmağını Muhammad’ın gözüne soktuğu için maç, “sonuçsuz” kalmıştı. Şimdi Diaz ile Edwards 15 Mayıs günü UFC262 organizasyonunda karşılaşacak ve ilk; beş rauntlu, unvan olmayan, yan ana maç olma özelliği ile UFC Tarihi’ne geçecek.

0 0 votes
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.