Nate Diaz Yıkımın Ardından İlk Kez Konuştu!


nate-diaz-112915-cagedinsider-ftr_zx5wn23qune1tww8hkwqey0f

Geçtiğimiz 5 Mart Pazar günü sabaha doğru Las Vegas’ta gerçekleştirilen UFC 196’da adeta yıkım gerçekleşti.

Gecenin ana karşılaşmasında son zamanlarda UFC’nin yüzü konumunda olan Conor McGregor, Nate Diaz ile karşılaşmış ve karşılaşmayı 2. roundda submission sonucu kaybetmişti.

Gecenin ikinci ana karşılaşmasında ise UFC Kadınlar Horozsıklet şampiyonu Holly Holm, unvanını savunmak için Miesha Tate ile karşılaşmış, karşılaşmayı 4. roundda submission sonucu kaybederek unvanına veda etmişti.

Bu yıkımların ardından Nate Diaz ilk kez açıklamada bulundu. Bir dergiye röportaj veren Nate Diaz, şunları dile getirdi;

“Pes etmek zorunda olduğunuzda başka şansınız yoktur. Bence Holly de bir anlığına bundan kurtulabileceğini düşündü. Çünkü bir tanesinden kurtulmuştu ve şöyle demişti; pes etmeyeceğim. McGregor, onun işi bitmişti. Tamamen bitmişti. Bu doğru. Pes etmek zorundaydı çünkü bunun bir kurtuluşu yoktu. Bu yüzden pes etmesiyle ilgili bir terslik göremiyorum.”

“Bu Dünya’nın en iyi dövüşçülerine karşı yaptığınız bir dövüş ve pes etmek bunun bir parçası. Pes edebilir ya da uykuya gidebilirsin. İkisi de aynı şey. Eğer yakalanırsan pes edersin. Benim için önemli olan pes etmek değil yakalanmamak.”


Haberle ilgili başlıklar: , , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

1 Yorum - "Nate Diaz Yıkımın Ardından İlk Kez Konuştu!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
TAHA ESKİOCAK
Ziyaretçi
TAHA ESKİOCAK

Vay be.Çok iyi bir açıklama yapmış yanlız.Zeka kokuyor.