Oscar Dela Hoya ve Dana White Birbirine Girdi! MMA Savaşları Kızışıyor


 

UFC Başkanı Dana White Golden Boy’un patronu Oscar De La Hoya’ya savaş açtı.

Dana White, geçtiğimiz günlerde ilk Golden Boy MMA pay-per-view şovunu düzenleyen Oscar De La Hoya’nın üzerine gitmeye devam ediyor. 2010’dan bu yana kafes yüzü görmemiş 50’lik Lidell’e iki maçta da boyun eğen Ortiz, bu kez ilk rountta nakavt etmişti. UFC Hall of Famerlar’ının (Şeref Listesi Katılımcılarının) muhteşem3’lü rekabetindeki bu son karşılaşma gecenin ana maçıydı. Maçın ardından adeta savaş başladı. Lidell ile dostluğu bilinen ve onun bu yaşta tekrar kafese girmesinden ötürü kızgın olan White, De La Hoya’yı “bağımlı” olarak niteledi.

Fakat durmaya niyeti yok gibi görünen De La Hoya, Golden Boy MMA şovlarının devamı için planlar yapmayı sürdürüyor.

Dela Hoya “Öncelikle, ona söylediğim şeyin arkasındayım. Dövüşçüler bana gelip, dört milyar dolarlık bir satışı olan UFC’den yeterli ödemeyi alamadıklarını ve mücadele ettiklerini söylediler. Amacım onun kişiliğine saldırmak değil, mevzuyu da kişiselleştirmiyorum. Bu tamamen işle alakalı bir şey. On beş sene önce olmuş bir olaydan dolayı bana saldırmayı seçiyorsa bilemem. Ben kendimi ve beni ben yapan bu işi her geçen gün daha da geliştirmek için uğraştım” ifadelerini kullandı. De La Hoya, White’a yüklenmeye devam etti: “İşi geliştirmek için uğraşıyorum ve dövüşçülerimi önemsiyorum. Sen de önemsiyor musun? Neden dövüşçüler bu kadar üzgün. Takıldığın noktaya gelelim, neden Tito Ortiz ve Chuck Lidell gibi isimler bu yaşta hala dövüşüyor? Çünkü Dana White onlara hak ettiği parayı vermedi asla. En az 40-50 tane UFC dövüşçüsü beni arıyor, sırf orayla kontratları var diye görüşmüyorum. Ama serbest kaldıklarında gerekeni yapacağım.

Fakat Dana White, De La Hoya’yı yalan söylemekle, sahte bilgiler aktarmakla suçladı. Kendisi ile istediği zaman istediği TV programında tartışabileceğini söyleyen Dana White, ikisinin de bağımlılık testinden geçmesini istedi.

ESPN.com’a konuşan White şöyle dedi: “Oscar De La Hoya yalancıdır. Hiçbir dayanağı yoktur. İstiyorsa pay-per-view işlerinden anlayan birini alırız, rakamları konuştururuz. Gerçek bir şey varsa o da şudur ki, o bu işlerden zerre anlamıyor. Anca gidip Kanada’da TSN’de ki çocuğa röportaj verip, ertesi gün herhangi bir ödeme olup olmadığını bile bilmez. Kendi şovunun basın toplantısına çıkar, ama dövüşçülerinin adını bile bilmez. Daha da saçma olan şu ki, bir kâğıda bile yazmaz. Madem hatırlayamıyorsun, bari bir yere yaz da oradan oku be!

Söyledikleri külliyen yalandır. Oturup televizyonda tartışabiliriz. Hiç sorun değil. İstediği zaman, istediği kanalda. Tartışmadan önce uyuşturucu testi de yaptırırız. Ben varım. Hadi Oscar ….. , göreyim seni. İstediğin şovda, istediğin zaman nasıl sarpa sardığını duymak istiyorum. “


Haberle ilgili başlıklar: , , , ,

Benzer Haberler

1
Yorumlar

1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DAĞISTAN turan74 Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
DAĞISTAN turan74
Üye
★★★★