UFC Başkanı Dana White Dev Maça Yeşil Işık Yaktı!


stipe miocic - daniel cormier

UFC 220’de ünvanlarını rahat bir şekilde koruyan Stipe Miocic ve Daniel Cormier’in sıradaki maçları merakla bekleniyor. Bir çok kişi bu iki dövüşçünün birbirleriyle dövüşmesini istiyor.

UFC başkanı Dana White da bu karşılaşmanın yapılmasını isteyenlerden. White, Stipe Miocic ile Daniel Cormier arasındaki mücadelenin çok zevkli geçeceğini söyledi. Eğer Daniel Cormier’in takım arkadaşı Cain Velasquez geri dönüp kemeri kaybederse bu maçın gerçekleşme ihtimalı olduğunu söyledi.

UFC başkanı yaptığı açıklamada, “Daniel Cormier ağır siklette neden dövüşmüyor anlayamıyorum. Eğer Cain Velasquez gelip kemeri alırsa bu maç gerçekleşmez. Ama kemeri alamazsa Cormier – Miocic maçı gerçekleşebilir. Bu maç çok zevkli geçebilir. Şampiyonlara her zaman bir rakip bulunur fakat bütün taraftarlar bu maçı görmek istiyor.” dedi.

cain velaquez - daniel cormier

Daniel Cormier’e de bu maç hakkında ne düşündüğü soruldu. Cormier, yakın arkadaşı Cain Velasquez’in ağır siklette kemer mücadelesi verdiğini bu yüzden kendisinin ağır siklete geçmesinin şu anda mümkün olmadığını söyledi.

Daniel Cormier, MMA kariyerine ağır siklette başlamıştı. Cormier, ağır siklette 13 maça çıkıp hepsini kazandı. 38 yaşındaki dövüşçü, Strikeforce’nin düzenlediği ağır siklet turnuvasında Antonio Silva, Josh Barnett gibi isimleri mağlup ederek şampiyon olmuştu. Cormier, UFC’ye geldikten sonra ağır sikletten hafif ağır siklete geçmişti.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

13 Yorum - "UFC Başkanı Dana White Dev Maça Yeşil Işık Yaktı!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Tugay Özay
Üye
Tugay Özay

şu beyaz dana mı ayarlıyor bütün maçları la, yorulmuyor mu bu gavat her gün her gün 😀

Kızılderelı
Üye
★★
Kızılderelı

miocic i yenecek tek adam ngannou dur
İlk maç tecrübesizlikten hatalı mücadele etti ancak 2. maç olursa nakavt eder diye düşünüyorum

GGG44
Üye
★★
GGG44

yok dostum bence ihtimal dahilinde degil belki velascuez yenebilir.

GGG
Üye
★★
GGG
Ngannou’nun Miocic’i yenme ihtimali yok. Az demiyorum, hiç yok. Miocic’i yense yense velasquez yenebilir. Yada geri dönerse jon Jones yenebilir. Onun dışında şuan Miocic’e rakip göstermek çok zor. Cormier kendi sikletinin tartışmasız şampiyonu olabilir, ama ağır siklete çıkarsa güç problemi yaşar. Miocic gibi hem boksu hem güreşi çok iyi olan bir rakip karşısında güç olarak zayıf kaldığı an işi biter.… Devamını oku »
cemil aslan
Üye
cemil aslan

daniel cormiere efsane olma yolunda ilerliyor. miocici yener diyorum.

Kızılderelı
Üye
★★
Kızılderelı

2 defa jone jones e yenilmiş adam efsane olamaz

cemil aslan
Üye
cemil aslan

evet jone jones zaten bir efsane ama böyle bir adama yenilmiş olmak daniel cormierin efsane olma yolunda olmadığı anlamına gelmez. cormiere mma sporundaki komple yetenekleri sayesinde ilerki yıllarda kariyerini efsane hale getirecektir. buna inanıyorum.

VolkanK
Üye
VolkanK

Ufc’de sikletler nasıl oluyo ağır sikletten hafif. Ağıra fln nasıl oluyo

ayhan cakir
Üye
ayhan cakir

Jone Jones insan değil Kızılderili kardeşim; başka bir düzeyde o, ağır veya hafif ağır da onu yenebilecek bir mma dövüşçüsü yok an itibariyle, okendisi hariç=)) zaten diskalifi,ye olduğu maçta kendi kendini yendi Kamil

ayhan cakir
Üye
ayhan cakir

Ayrıca ngannau da kendini yerde geliştiremezse Verdum, Chain hatta Da silva ya paspas olur yerlerde

GGG
Üye
★★
GGG

Werdum ile dövüşüyorsan, kesinlikle yere düşmeyeceksin. Düştün mü işin biter. Çok pislik bir adam

MÜSLÜMAN TÜRK
Ziyaretçi
MÜSLÜMAN TÜRK

miocic velasquezide yener

fatih genel
Üye
fatih genel

iyi maç olur cormier ufc harici diğer platformlarda önemli ağır sıkletleri yendi kim sallar cain velasquez’i.cain velasquez miocic’i asla yenemez. miocic ngannou’yu boksuyla yendi harika eskivlerle rakibi yordu.Yanlız ngannou’yu fazla hafife almayın çok acemice dövüştü. güreş öğnremesine gerek yok take down’lara karşı etkili bir savunma yapmayı öğrenirse nganno’yu yenebilecek adam sayısı çok az miocicden rovanşı alabilir.