MMAUFC

UFC’de Yeni Şampiyon Bu Gece Belli Oluyor


DP-HaLhXcAAosl-

İlk UFC kadınlar sinek siklet şampiyonunu belirlemek için yapılan The Ultimate Fighter 26’nın final maçı bu gece Las Vegas’ta yapılacak.

İlk UFC kadınlar sinek siklet şampiyonluk maçında Nicco Montano ile Roxanne Modafferi karşı karşıya gelecek.

Turnuvaya 14.seribaşı olarak giren Nicco Montano; Lauren Murphy, Montana Stewart ve Barb Honchak gibi güçlü isimleri mağlup ederek finale yükseldi. Bu sezonun başında favori olarak gösterilen Roxanne Modafferi ise Shana Dobson ve Emily Whitmire’ı mağlup etti. Modafferi, yarı finalde Sijara Eubanks’e mağlup olmasına rağmen Eubanks’in sağlık sorunları sebebiyle çekilmesinden sonra şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı.

Bu turnuvadan önce yerel organizasyonlarda dövüşen Nicco Montano, MMA kariyerinde 5 maça çıktı 3 galibiyet 2 mağlubiyet aldı. Roxanne Modafferi ise Strikeforce ve Invicta FC gibi organizasyonlarda dövüştü. Modafferi, kariyerinde 34 maça çıktı 21 galibiyet 13 mağlubiyet aldı.

DP-JdpuWkAAqUOX

Gecenin bir diğer önemli maçında yenilgisiz dövüşçü Sean O’Malley, Terrion Ware ile karşı karşıya gelecek. Geleceğin yıldızlarından biri olarak gösterilen Sean O’Malley, bu karşılaşma ile birlikte UFC’ye giriş yapacak.


0 0 vote
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu