UFC’den Milyar Dolarlık Televizyon Anlaşması


Dünyanın en büyük dövüş şirketi olan UFC, 5 yıllık televizyon yayın haklarını sattı.

FOX kanalı ile sözleşmesi bu yılın sonunda bitecek olan UFC, 2019’dan itibaren 5 yıllık yayın haklarını ESPN kanalına sattı. UFC, bu anlaşma ile birlikte toplam 1.5 milyar doların sahibi olacak.

Anlaşmaya göre ESPN, yılda 30 UFC dövüş gecesi yayınlayacak. Bu dövüş gecelerinin 10’u ESPN’in ulusal yayınından 20 tanesi de ESPN’in paralı sistemi olan ESPN+’dan yayınlanacak. ESPN, ayrıca yılda yapılacak 12 PPV organizasyonunun da alt kart maçlarını yayınlayacak.

2011 yılında beri yayın haklarının sahibi olan FOX, UFC’ye yıllık 120 milyon dolar ödüyordu. Buna göre UFC, yeni dönemde yayın haklarından %150 daha fazla kazanacak.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

9
Yorumlar

7 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Bronze Bomber WilderBruiserGGGClaymakerGGG44 Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
jackal
Üye
★★★★
jackal

dönen paralara bak be

Kızılderelı
Üye
★★★★
Kızılderelı

ufc boksu katlayacak
çünkü ufc de kemer sahibi 3 kez kemeri korursa rekor oluyor çünkü o zamanki en iyisi ile dövüşmek zorunda
Boks ta saçma sapan bir sistem en iyilerin dövüşmesi için 3 yıl 4 yıl 10 yıl bekliyoruz

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

DOSTUM MUHAMMET ALİ KANUNLARINDAN SONRA BOKS TEK ELDEN CIKTI.FEDERASYONLAR CIKTI WBC,WBO,IBF,IBA VS MUHAMMET ALİ BÖYLE OLACAGINI KÖTÜYE KULLANACAKLARINI NE BİLSİN… BOKSTA MİLLET ÜNVANINI KORUMAYA CALISIYOR EMEKLİYE YAKINDA PARA UGRUNA SACMA MACLAR İZLİYORUZ.

Manuel Caicedo
Üye
★★★
Manuel Caicedo

Boksta zorunlu karşılaşmalar yok o yüzden eleştiriliyor.

Challenger dışında zorunluluk yok boksta. Federasyonlar rakipleri ayarlamalı ve şart koşarak maçları zorunlu hale getirmeli.

Menejerler ve boksörler para sevdasına düşmüş. Hangi siklette kim en iyi öğrenebilmek için yıllarca maçlarını bekliyoruz.

TysonnFury
Üye
★★★★
TysonnFury

Espn gibi köklü salt spor kanalına satması daha iyi olmuş . Fox Sports neydi zaten amk ..

Claymaker
Üye
★★★★
Claymaker

Sanırım david haye bu gece boksu bıraktığını açıklayacak …

GGG
Üye
★★★★
GGG

Mma önümüzdeki yüzyılın sporu olacak. Şimdiden boksu geride bırakmak üzere. Artık insanlar daha komple dövüşler izlemek istiyorlar. Boks gibi tek bir branşta uzmanlaşmış sporculardansa, farklı branşlarda uzmanlaşmış sporcuların mücadelelerini izlemek istiyorlar. Olması gereken de bu sanırım. Boks bir dövüş sporu branşı, ama mma gerçek dövüşün olduğu yer. Ve insanlar dövüş izlemek istiyorlar. Mma sporuna şiddet vahşet diyenler, gitsinler çizgi film… Devamını oku »

skofield
Üye
★★
skofield

İnşallahta futbolu geride bırakır artık heryerde futbol konuşulmaktansa farklı branşlara yönelelim kahvede futbol konuşulcagına mma boks konuşulsa efsane olur ha 🙂

Bruiser
Üye
★★
Bruiser

UFC’nin bukadar tutmasının sebebi Amerikalı insanların içlerindeki vahşet duygularını bastırmalarının bir yolunu bulmuş olmalarından dolayıdır. Nasıl 40 milyon kızılderiliyi koca kıtadan katlederek sildiler ise aynı insanların torunları şimdi genetik olan vahşet duygularını tatmin edebilecekleri biryer arıyorlar. MMA spor değildir. Boks’un istediği disiplin, antreman, teknik, istikrar, hız, zeka’nın yanından geçemez. Aynı şekilde Güreş, Judo bunlarda saygı duyulması gereken sporlardır. UFC ABD’de… Devamını oku »