UFC’nin Yeni Kadın Şampiyonu Belli Oldu! İşte Detaylar..


kako-Dx7fl25cTZVYTEW9

UFC’nin her 6 ayda bir düzenlediği The Ultimate Fighter turnuvasının 26.sezon finali bu sabaha karşı Las Vagas’ta yapıldı. Gecede ilk UFC kadınlar sinek siklet şampiyonu belli oldu.

Gecenin ana maçında Nicco Montano ile Roxanne Modafferi, ilk UFC kadınlar sinek siklet şampiyonluğu için karşı karşıya geldi. Montano, rakibini puanla (50-45, 49-46, 49-46) mağlup etti ve ilk UFC kadınlar sinek siklet şampiyonu oldu. Turnuvaya 14.seribaşı olarak başlayan Nicco Montano, bu şampiyonlukla beraber büyük bir peri masalına imza attı.

Nicco Montano maçtan sonra yaptığı açıklamada; “Şu anda çok mutluyum. Söyleyecek bir kelime bulamıyorum. Koçlarıma ne kadar teşekkür etsem az. Modafferi’yi çok seviyorum. O, benim dövüşe başlarken örnek aldığım insanlardan biriydi.” dedi. Roxanne Modafferi ise “Nicco çok yetenekli bir dövüşçü. Bu maçta herşeyini verdi. Ben de elimden geleni yapmaya çalıştım.” dedi.

kako-etWmjfAqUWOn4Nb5

Gecenin yan ana maçında Sean O’Malley ile Terrion Ware karşı karşıya geldi. O’Malley, rakibini puanla (29-28, 29-28, 29-28) mağlup etmeyi başardı. 23 yaşındaki dövüşçü bu galibiyet ile birlikte namağlup ünvanını korudu.

Organizasyonun sonunda gecenin maçı bonusu Nicco Montano – Roxanne Modafferi karşılaşmasına gitti. Gecenin performansı bonusunu ise Brett Johns ils Gerald Meerschaert kazandı.

Gecede yapılan diğer maçların sonuçları şöyle:

Ana Kart Maçları:

Lauren Murphy, Barb Honchak’ı puanla (29-28, 28-29, 29-28) mağlup etti.

Gerald Meerschaert, Eric Spicely’i 2.rauntta nakavt etti.

DeAnna Bennett – Melinda Fabian maçı beraberlikle (29-27, 28-28, 28-28) sonuçlandı.

Brett Johns, Joe Soto’yu ilk rauntta pes ettirdi.

Alt Kart Maçları:

Montana De La Rosa, Christina Marks’ı ilk rauntta pes ettirdi.

Ryan Janes, Andrew Sanchez’i 3.rauntta nakavt etti.

Rachael Ostovich, Karine Gevorgyan’ı ilk rauntta pes ettirdi.

Shana Dobson, Ariel Beck’i ikinci rauntta nakavt etti.

Gillian Robertson, Emily Whitmire’ı ilk rauntta pes ettirdi.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir