Ünlü Hakemden Jon Jones’a Şok Sözler


Jon Jones’un doping yaptığı gerekçesiyle lisansının iptal edilmesi MMA dünyasının birinci gündemi oldu. Bazı isimler Jones’un yanlışlıkla bu maddeyi aldığını söylerken bazıları ise bilerek aldığını söylüyor.

Bu konu hakkında son konuşan isim MMA’in tartışmasız en ünlü hakemi olan John McCarthy oldu. McCarthy, Jones’un bu maddeyi yanlışlıkla almadığını söyleyenlerden biri.

1994 yılından beri hakemlik yapan John McCarthy, Jones’un steroid için bir maddeyi kullandığına inandığını söyledi. Bu maddenin Jones’un isteği dışında verilemeyeceğini belirtti. McCarthy, Jones’un hangi maddeyi kullandığını bilemeyeceğini fakat böyle doping amaçlı bir ilaç kullanımına izin verdiğine inandığını söyledi.

John McCarthy, “Jones, yarışma öncesi yapılan rutin ve sürpriz testlerden geçti. Fakat bunun hiç bir önemi yok. O basit bir ilaçla yakalandı. Burada anlayamadığımız noktalar olabilir ama ortada bir gerçek var. Ben bu gerçeklere göre yorum yapıyorum.” dedi.

UFC 2 ile hakemliğe başlayan John McCarthy, geçen aylarda hakemliği bırakmıştı. McCarthy, şu anda Bellator MMA’de TV yorumculuğu yapıyor.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

2
Yorumlar

1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Bronze Bomber WilderSeverinus Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Severinus
Üye
Severinus

Caneloda da yasaklı madde çıkmış

skofield
Üye
★★
skofield

Profilinde Joe Yakıyor azim akıyor maşallah 🙂