(VIDEO) Eski UFC Dövüşçüsü Çıktığı Boks Maçının Ardından Hayatını Kaybetti. İhmal Var Mı?


tim-hague

2009-2011 yılları arasında UFC gecelerinde 5 kez boy gösteren Kanadalı dövüşçü Tim Hague’in geçtiğimiz Cuma gecesi ülkesinde çıktığı boks maçında Adam Braidwood’a 2. rauntta nakavt olmasının ardından hastaneye kaldırıldığı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hague mücadelenin son anlarında iki sert yumruk almış ve başını sert biçimde zemine çarparak nakavt olmuştu. Maç boyunca Hague’in rakibiyle başa baş mücadele etmekte zorlanması ve nakavt öncesi bir çok kez knockdown olması, “köşesi veya ring hakemi mücadeleyi daha önce bitirebilir miydi?” sorusunun sorulmasına sebep oldu.

Mücadelenin son anları için 5:20 noktasına ilerleyin

Daha önce de Chris Eubank Jr-Nick Blackwell Britanya orta sıklet unvan maçında benzer bir durum yaşanmış, karşılaşmayı 10. rauntta teknik nakavtla kaybeden Blackwell maçın ardından uzun bir süre komada kalmıştı. Blackwell daha sonra komadan çıkarak normal hayatına geri dönse de boks lisansı iptal edilmiş ve hakem Victor Loughlin mücadeleyi daha erken bitirmediği için yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

9 Yorum - "(VIDEO) Eski UFC Dövüşçüsü Çıktığı Boks Maçının Ardından Hayatını Kaybetti. İhmal Var Mı?"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Conan
Üye
★★
Conan

Yazık olmuş adama. 🙁

Uğur Altun
Üye
Uğur Altun

Hakem bitirmeliydi bence çok knockdown oldu, baktı çok yeterli değil yıpranıyo boksör bitirmeliydi. Conor da böyle olmasın 100 milyon vurgun yapacam derken ?.

Liston
Üye
Liston
1933 lerde İtalyan’ın tek ağırsiklet Dünya şampiyonu olan Primo Carnera şimdi adını hatırlamadığım bir boksörle dövüşünden sonra o boksör kurtarılamamış ölmüştü Ölen boksörün daha önce Max Baer’le dövüşüp esas darbeyi o zaman aldığı boks dünyasında hep söylendi. Umarım burada böyle bir durum söz konusu değildir. Bir dövüşçü nakavt olduktan sonra oldukça uzun bir süre dövüşmemeli bence. Neticede üzücü bir durum.… Devamını oku »
Roman
Üye
Roman

ALLAH RAHMET EYLESIN. BOKSORUN KENDI BIRAKMASI VE KOSENIN BIRAKMASI EN DOGRUSU OLURDU.

Uğur Altun
Üye
Uğur Altun

Hakem ne işe yarıyor hangi dövüşcü kendisi bırakiyo,köşe havlu atar yada hakem araya girer. hakemin hatası bence o kadar sayacağina bitirecekti.

Uğur Altun
Üye
Uğur Altun

3 kere arka arkaya knockdown oldu hakem devam ettirdi yokmu boksta 3 knockdown kuralı anlamış degilim bariz hakemin hatası söz konusu.

cemil aslan
Üye
cemil aslan

boksörler bazen maç heyecanı içinde durumun ne kadar kritik olduğunu anlayamıyor belki ama köşesinin yada hakemin maçı bitirmesi gerekiyordu. allah rahmet eylesin.

GGG
Üye
GGG

McGregor bu haberi hiç beğenmeyecek. Umarım vurgun yapayım derken onun da sonu böyle olmaz. Çok üzücü bir durum bu. Bu tip vakalar genelde hakemin ve köşesinin hatasından kaynaklıdır. Toprağı bol olsun

fix1
Üye
fix1

floyd’da, conor’u öldürecek yumruk gücü yok! hadi oldu. o kadar salak hakem yoktur.